24 stycznia
czwartek
Felicji, Franciszka, Rafała
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Michalik: ludzie chcą powiedzieć, że wiara żyje

Ocena: 0
1135

Ludzie chcą powiedzieć, że nasza wiara żyje – tak tłumaczył fenomen Orszaków Trzech Króli abp Józef Michalik. Metropolita przemyski wziął dziś udział w tym wydarzeniu w Krośnie.

2016-01-06 14:19
pab / Krosno (KAI), sg

Orszak rozpoczął się od Mszy Świetej w Sanktuarium św. Jana Pawła II, której przewodniczył abp Józef Michalik. W homilii stwierdził on, że zainteresowanie Orszakami Trzech Króli, które są organizowane w setkach miast i wiosek w całej Polsce, jest ogromne, „wręcz zdumiewające”. 

– Ludzie wychodzą na zewnątrz, chcą powiedzieć, że nasza wiara, Chrystus, który żyje w naszych sercach, Ewangelia, która żyje przez nas w świecie, ma coś do powiedzenia. Chcemy być obecni w tym świecie, chcemy porządkować ten świat według Ewangelii Chrystusa, żeby był piękniejszy, lepszy, żeby miłość się liczyła, a nie nienawiść – mówił hierarcha.

Metropolita przemyski uznał, że jako naród nie możemy akceptować nienawiści. Mówił, że przejawia się ona w wojnach na Bliskim Wschodzie, na Ukrainie, ale i w naszym parlamencie.

– Chcemy zgody i przykładnej pracy dla dobra innych. Niech nasza obecność i modlitwa będzie wołaniem w dzisiejszym dniu do Pana Boga o pomoc, byśmy wolę Bożą mogli zrealizować – zachęcał. 

Po Mszy Świętej uczestnicy Orszaku w barwnym korowodzie, przy śpiewie kolęd i piosenek bożonarodzeniowych, ulicami Krosna udali się na Rynek. 

Organizatorem krośnieńskiego orszaku było Katolickie Liceum Ogólnokształcące i Katolickie Gimnazjum Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła im. ks. Bronisława Markiewicza w Krośnie.

Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęli: prezydent Krosna Piotr Przytocki, metropolita przemyski abp Józef Michalik, przełożony generalny Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła ks. Kazimierz Radzik CSMA.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
  

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -