24 marca
piątek
Marka, Gabriela, Katarzyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Hoser na wieczerzy wigilijnej z ubogimi

Ocena: 0
1097

–  Dziękuję, że przyszliście. Jesteście wielką rodziną ludzi, którzy dzielą ten sam los, biedę, głód, brak dachu nad głową, ale jest w waszych sercach miejsce dla Jezusa – powiedział abp Henryk Hoser SAC 24 grudnia w Jadłodajni Warszawsko-Praskiej Caritas przy ul. Lubelskiej.

fot. Irena Świerdzewska / Idziemy

Tradycyjnie już praski ordynariusz spotyka się tu co roku z ubogimi na wieczerzy wigilijnej.

– Dzielicie los Bożego Dziecięcia, często nie macie swojego domu, rodzina jest gdzieś daleko albo jej nie ma. Jesteście wielką rodziną ludzi, którzy dzielą ten sam los, biedę, głód, brak dachu nad głową, ale jest w waszych sercach miejsce dla Jezusa. Bóg jest blisko nas. Tymi wspaniałymi aniołami, których do was posyła są pracownicy Caritas. Codziennie wydają 800-900 posiłków – zauważył abp Hoser.  Przypomniał, by dzieląc się opłatkiem pamiętać, że wśród nas są ludzie materialnie biedni, ale duchowo bogaci i ci którzy materialnie są bogaczami, a duchowo nędzarzami. – O nich trzeba pamiętać, żeby umieli dzielić się tym, co mają – przypomniał abp Hoser.

Na wieczerzę wigilijną Caritas przychodzą osoby bezdomne, ubogie i samotne. – Od kilku lat przychodzę na Wigilię Caritas. Dzieci wyjechały, są granicą. To jedyne miejsce, gdzie mogę siąść do wigilijnego stołu – mówi pan Mieczysław z Pragi. 

– Caritas pomaga ubogim przez cały rok. Boże Narodzenie jest nie jest jakąś wyjątkową akcją pomocy, ale zwieńczeniem całorocznej pracy – mówi ks. Kamil Chojnacki, dyrektor Warszawsko-Praskiej Caritas. W tym roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia praska Caritas wydała 1,5 tys. paczek. Znalazły się w nich produkty żywnościowe: cukier, mąka, konserwy rybne, słodycze, środki  higieniczne.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarka, absolwentka SGGW i UW. Współpracowała z "Tygodnikiem Solidarność". W redakcji "Idziemy" od początku, czyli od 2005 r. Wyróżniona przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w 2013 i 2014 r.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 marca

Piątek, IV tydzień Wielkiego Postu
Pan zwraca swe oblicze przeciw zło czyniącym
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): J 7, 1-2. 10. 25-30
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter