8 marca
poniedziałek
Beaty, Wincentego, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Grzegorz Ryś zachęca do zbiórki na testy na COVID-19

Ocena: 0
243

Zgodnie z zaproszeniem Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia Caritas Archidiecezji Łódzkiej uruchamia zbiórkę funduszy na opłacenie testów dla osób bezdomnych oraz wydatków związanych z zabezpieczeniem obsługi testów i bezpiecznego dotarcia do schroniska.

Dla osób zmagających się z kryzysem bezdomności zima jest szczególnie trudnym czasem. Część spośród osób bezdomnych szuka możliwości spędzenia tego czasu w schronisku da bezdomnych. W czasie pandemii koronawirusa, zgodnie z przyjętymi zasadami bezpieczeństwa, na przyjęcie do schroniska mogą liczyć osoby, które mają negatywny wynik testu na COVID-19. Niestety, za test trzeba zapłacić. Osoby, które wykonają test, czas oczekiwania na wyniki spędzą w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym Caritas w Drzewocinach. Transport osób ubogich zorganizują mężczyźni przygotowujący się do posługi diakonatu stałego.

Ordynariusz archidiecezji łódzkiej wraz z archidiecezjalną Caritas zachęcają do dołączenia do zbiórki i pomocy, by osoby bezdomne mogły zamieszkać w schronisku jak najszybciej. Można to zrobić przekazując swoją darowiznę zgodnie z instrukcją na stronie dobromat24.pl lub  dokonując tradycyjnego przelewu na rachunek:

Caritas Archidiecezji Łódzkiej
90-507 Łódź, ul. Gdańska 111
Bank Pekao S.A. V O/Łódź
PLN: 48 1240 1545 1111 0000 1165 5077
EURO: 05 1240 1545 1978 0000 1165 5181
USD: 13 1240 1545 1787 0000 1165 5178
SWIFT: PKOPPLPW

z dopiskiem „COVID-19”.

Zbiórka datków na Facebookowym profilu Caritas Archidiecezji Łódzkiej:

Można również pobrać bezpłatną aplikację Caritas i przekazać datek ze smartfona:

Abp Grzegoz Ryś skierował także na IV Światowy Dzień Ubogich swoje słowo pasterskie podczas Mszy św. celebrowanej w łódzkiej katedrze.

Trzymać wyciągnięte dłonie do ubogiego i otwierać ramiona dla potrzebującego. Nie chodzi o jednorazowo wyciągniętą dłoń do ubogiego, ale trzymanie wyciągniętych dłoni. Nie chodzi o sytuację jednorazową, pomoc jednorazową. Chodzi o postawę, która jest postawą stałą, ciągłą

– mówił.

Odwołując się do liturgii słowa, łódzki metropolita zauważył: "liturgia nie kończy się błogosławieństwem, dokąd nie wyciągnąłeś ręki do ubogiego. To wyciągnięcie ręki jest wciąż częścią liturgii. Te dwie postawy – postawa pobożności - miłości do Boga i konkretna pomoc wobec ubogich - one się schodzą w jedno tak dalece, że stają się liturgią. Gdy przychodzimy na liturgię, by prosić Boga o błogosławieństwo dla siebie, to Syrach mówi do nas – otrzymasz to błogosławieństwo wtedy, gdy ta liturgia, w której uczestniczysz, będzie przedłużona wyciągnięciem ręki do ubogiego".

Przywołując jedną z inicjatyw Caritas, kaznodzieja dodał: "niesłychanie ważnym jest znak tytki charytatywnej, którą przynosimy dziś do naszych kościołów, żeby to, co składamy, było rozdane wśród ubogich naszych parafii. To jest ogromnie ważne. W takich warunkach, w jakich żyjemy, jest to może nawet ważniejsze, niż latach poprzednich".

Przed błogosławieństwem kończącym Eucharystię arcybiskup poinformował o nowej inicjatywie Kościoła łódzkiego związanej z pomocą potrzebującym w czasie trwającej pandemii. Od dziś zostało uruchomione konto Caritas Archidiecezji Łódzkiej, gdzie można wpłacać dary serca, które zostaną przeznaczone na testy covid19 dla bezdomnych, którzy będą szukali miejsca w łódzkich schroniskach. Osoby bezdomne będą przewożone do domu rekolekcyjnego Archidiecezji Łódzkiej w Drzewocinach, tam będą miały robiony test, i tam będą oczekiwały wyniku. Jeśli test będzie negatywny - to będą odwiezione do schroniska, a jeśli pozytywny - to pozostaną w domu rekolekcyjnym na czas kwarantanny pod opieką lekarzy.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 8 marca

Poniedziałek, III Tydzień Wielkiego Postu
+ Dzień Powszedni lub wspomnienie św. Jana Bożego, zakonnika
Pokładam nadzieję w Panu i w Jego słowie,
u Pana jest bowiem łaska i obfite odkupienie.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Łk 4,24-30
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Wielkopostne kościoły stacyjne (diec. warszawskie): par. św. Michała Archanioła (ul. Puławska 95, AW)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko Nas (bieżące informacje)
+ Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego
+ Transmisje Mszy świętych w TV, internecie i radiu
+ Wyślij intencję modlitewną do sióstr karmelitanek bosych na czas epidemii
+ Informacje o odpustachE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter