21 września
wtorek
Jonasza, Mateusza, Hipolita
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Gądecki apeluje o dostosowanie się do norm sanitarnych

Ocena: 0
426

Podczas konferencji prasowej na zakończenie 386. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski na Jasnej Górze, przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki zaapelował o dostosowanie się do obowiązujących norm sanitarnych, wydanych przez kompetentne władze.

Fot. BP KEP, episkopat.pl

Przewodniczący KEP odniósł się do sytuacji związanej z wychodzeniem z pandemii koronawirusa. Biskupi wyrazili nadzieję na powrót do kościołów osób, które do tej pory z różnych powodów obawiały się udziału w życiu liturgicznym. Podkreślili, że chociaż nie ma jednoznacznej interpretacji medycznej, co do sposobu przyjmowania Komunii św., to jednak apelują do księży, by zachowywali zróżnicowany sposób przyjmowania Eucharystii, nie mieszając grup osób przyjmujących Komunię św. na rękę z tymi, które przyjmują do ust.

Obydwa sposoby muszą być rozdzielone

– podkreślił przewodniczący Episkopatu.

Biskupi apelują do duchowieństwa i wiernych o konsekwentne dostosowanie się do zaleceń sanitarnych władz. Konferencja Episkopatu Polski jest ponadto wdzięczna pracownikom służby zdrowia, którzy spieszą z pomocą chorym, a także służbom porządkowym, wojsku, wolontariuszom i osobom opiekującym się chorymi. Biskupi wyrazili solidarność z zamkniętymi w kwarantannie. Zapewnili o swoich modlitwach i proszą też o modlitwę w intencji ustania pandemii.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 września

Wtorek, XXV Tydzień zwykły
Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
„Pójdź za Mną”.
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mt 9,9-13
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter