6 października
czwartek
Artura, Brunona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kard. Nycz: zachęcanie do szczepień jest obowiązkiem Kościoła

Ocena: 5
1014

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz zaapelował do proboszczów archidiecezji warszawskiej o aktywne propagowanie w ich parafiach szczepienia się przeciw Covid-19. Dodał, że "wiąże się z odpowiedzialnością za zdrowie społeczne w duchu piątego przykazania Bożego".

Fot. pixabay.com/CCO

Kardynał Nycz przypomniał, że przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, gdzie odbędzie się beatyfikacja Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, otwarto powszechnie dostępny punkt szczepień. "Niech to będzie przykład konkretnej troski o dobro bliźniego, przykład dla wszystkich w Archidiecezji Warszawskiej przed zbliżającą się beatyfikacją" - napisał.

Do swojego apelu skierowanego do proboszczów hierarcha załączył list Wojewody Mazowieckiego w sprawie szczepień przeciw Covid-19. W liście tym Konstanty Radziwiłł zwraca się do kardynała z prośbą o wparcie działań rządu w walce z pandemią poprzez "zachęcenie jak największej liczby wiernych do szczepień".

Wojewoda zaznacza, że pomoc Kościoła ma istotne znaczenie w sytuacji, gdy pandemia nie została całkowicie opanowana, a wirus wykazuje tendencję do tworzenia nowych, w tym bardziej zaraźliwych wariantów. "Jedynym skutecznym narzędziem obrony społeczeństwa przed masowymi zakażeniami są szczepionki" - podkreśla Konstanty Radziwiłł.

Przekazując proboszczom list wojewody mazowieckiego kard. Nycz wyraził opinię, że "prośba jest słuszna i poważna, bowiem wiąże się z odpowiedzialnością za zdrowie społeczne w duchu V przykazania Bożego. Sam nawiązałem do tego w kazaniu na Boże Ciało, bo uważam, że to jest obowiązek Kościoła" - dodał metropolita warszawski.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 7 października

Piątek, XXVII tydzień zwykły, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
Dał pokarm bogobojnym, *
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 11, 15-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter