19 września
czwartek
Januarego, Konstancji, Teodora
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wygrana Polski

Ocena: 0
281

Wydaje się, że obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej rozwiązały przynajmniej jedną zagadkę: Donald Tusk nie zamierza dziś wracać do krajowej polityki. Gdyby bowiem zamierzał, na pewno nie pozwoliłby sobie na nieobecność podczas tej rocznicy. Tymczasem szef Rady Europejskiej, zaproszony na uroczystości jako były premier, ogłosił, że nie przyjedzie, ponieważ „nie ma żadnych wątpliwości, że organizatorzy tej bardzo ważnej uroczystości w taki sposób postępują, żeby dać do zrozumienia, że nie chcą mnie tam widzieć, a ja nigdy nie narzucam się ze swoją obecnością, kiedy wiem, że nie jestem mile widziany”. Wskazał na konkrety: nadesłanie zaproszenia na kilka dni przed ceremonią, brak jakiekolwiek tytulatury („napisano po prostu pan Donald Tusk”), a tym samym zignorowanie funkcji, którą obecnie pełni („problem polega na tym, że ja reprezentuje też UE”).

Niezależnie od tego, czy są to pretensje zasadne czy tylko wymówka, nieobecność byłego premiera wiele mówi, bo wygląda na to, że po prostu, jak to określa młodzież, „strzelił focha”. A strzelił, bo i on czuje, że opozycja ma powody do depresji. Nadzieje na zwycięstwo są już tylko iluzoryczne, gospodarka trzyma się doskonale mimo europejskiej stagnacji, a rząd zdołał sfinansować powszechne programy socjalne, trzymając budżetową dyscyplinę. Kolejne afery i pseudoafery, nagłaśniane przez potężne media, niczego nie zmieniają; wyborcy PiS wyczuwają, że większość mediów nie opisuje prawdziwie rzeczywistości. Albo może inaczej: wyborcy sądzą, że nawet jeśli afery są prawdziwe, to nie są w stanie przesłonić korzyści z polityki tak naprawdę w polskich warunkach rewolucyjnej. Polityki, która po raz pierwszy ma na celu powodzenie większości obywateli, a nie tylko najsilniejszych grup społecznych. To przekonanie to najważniejsza tarcza, która chroni obecny rząd, i która sprawia, że nie powtórzy się rok 2007.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 36 (725), 8 września 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 23 września 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Autor jest redaktorem naczelnym tygodnika „W Sieci”

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 września

"Łaska i miłosierdzie nad Jego wybranymi i nad świętymi Jego opatrzność"

Dziś w Kościele: środa, XXIV tydzień zwykły
+ święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski 
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Mdr 4,7-15, Ps 148, Łk 2,41-52
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - do końca lata zapraszamy do przeglądu filmów SalveNET prezentowanych podczas minionych wakacji.Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -