13 sierpnia
sobota
Diany, Hipolita, Poncjana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Prawda i ideologia

Ocena: 3.94444
1434

Jeśli ktokolwiek miałby dotychczas wątpliwości, czy za słowem „gender” oraz skrótem „LGBT” kryje się niebezpieczna ideologia, to ostatnie wydarzenia powinny go ostatecznie przekonać.

O nagonce przeciwko Joanne K. Rowling, autorce Harry’ego Pottera, za sprzeciwienie się relatywizacji płci człowieka pisze u nas prof. Kazimierz Dadak. Odsyłam do tego tekstu. Aktywiści LGBT i gender urządzali palenie jej książek, nazywali ją „zdzirą”, a nawet grozili śmiercią. Agresja dotknęła również tych intelektualistów, którzy nie tyle wsparli poglądy pani Rowling, co stanęli w obronie jej prawa do wolności słowa, nie zgadzając się na tzw. „kulturę anulowania”.

Jak silni i wpływowi są wyznawcy nowej ideologii, pokazało również zamknięcie konta bankowego, zablokowanie przelewów online i usług mailowych chrześcijańskiej organizacji Core Issue Trust w Wielkiej Brytanii. Powodem było oferowanie przez tę organizację terapii dla gejów i lesbijek. Skuteczna terapia podważa bowiem jedną z głównych tez ideologii LGBT, jakoby homoseksualizm był czymś normalnym i zawsze wrodzonym. Dlatego w wielu krajach już samo oferowanie wsparcia w wychodzeniu z homoseksualizmu jest zagrożone surowymi karami, np. w Hiszpanii do 120 tys. euro, a w Kanadzie do pięciu lat więzienia! Projekt ustawodawstwa w tej dziedzinie we Włoszech opisywał u nas niedawno o. Dariusz Kowalczyk SJ.

Nowa rewolucja pod sześciobarwnym sztandarem (nie mylić z tęczowym) coraz agresywniej idzie przez świat. W większości krajów Zachodu na represje naraża się każdy, kto ośmieli się nie popierać choćby najbardziej idiotycznych postulatów ideologii LGBT i gender. Przykładem tego była sprawa dwóch gejów Domenica Dolcego i Stefana Gabbany, którzy nie popierali adoptowania dzieci przez pary homoseksualne. Między ludźmi doświadczającymi odmiennych skłonności seksualnych i ideologią LGBT oraz gender nie ma znaku równości. Ideologia ta nie cofa się bowiem przed przemocą nawet wobec tych, których rzekomo ma bronić. Przemoc jest wpisana w tę ideologię, ponieważ bez przemocy nie da się narzucić społeczeństwu tego, co jest wbrew naturze człowieka i świata.

W Polsce jednym z symboli nowej rewolucji była ostatnia prowokacja aktywistów LGBT, którzy zawiesili sześciokolorowe flagi i symbole anarchistyczne na kilku pomnikach oraz na figurze Chrystusa przed kościołem Świętego Krzyża w Warszawie. Na takie prowokacje nie może sobie pozwolić rzekomo prześladowana mniejszość, jeśli nie ma pewności wsparcia ze strony swojej międzynarodówki. Nie pierwszy to zresztą w Polsce przypadek agresji działaczy LGBT. I nie pierwszy raz, kiedy ideologia LGBT oraz gender odsłania swój nihilizm i intelektualną miałkość. Nie potrafi ona stworzyć nic własnego, dlatego parodiuje to co chrześcijańskie i tradycyjne. Potrafi tylko znaną z natury i Biblii siedmiobarwną tęczę zastąpić sześciokolorową, przedrzeźniać św. Jana Pawła z jego wołaniem „Nie lękajcie się!”. Nade wszystko zaś ideologia ta parodiuje małżeństwo i rodzinę, niszczy tożsamość człowieka jako mężczyzny i kobiety. Dlatego papież Franciszek nazwał tę ideologię grzechem przeciwko Bogu Stwórcy.

Wspaniały plan Boga wobec człowieka jako kobiety i mężczyzny, którego nie wolno wypaczać, ukazuje na s. 10 ks. prof. Waldemar Chrostowski. Trzeba przywrócić ludzkości fundamentalne prawdy o człowieku i zdolność rozsądnego myślenia. Nie można tylko reagować oburzeniem na kolejne prowokacje. Potrzeba więcej dobrych inicjatyw ze strony obywateli, władz i Kościoła. Chodzi także o inicjatywy na forum organizacji międzynarodowych i Kościoła powszechnego. Dlaczego polscy biskupi nie mogliby równie skutecznie poddawać tematów do refleksji w Kościele powszechnym, jak robią to choćby ich niemieccy współbracia? Wojen nie wygrywa się, siedząc w okopach.

Z wdzięcznością przyjmuję inicjatywę Akcji Katolickiej w Polsce oraz posła Jana Klawitera, prezesa Fundacji Słowo. Przez plakaty (jak u nas na okładce) i film dostępny w internecie przypominają prawdę, że Bóg „stworzył mężczyznę i niewiastę”. Niech te plakaty zawisną przy wszystkich kościołach, szkołach katolickich, na stronach internetowych, w mediach społecznościowych i nad naszymi biurkami w pracy. Plakaty do wydruku można pobrać gratis. Bądźmy świadkami tej prawdy. Jest ona najmocniejszą bronią w walce z ideologią niszczącą małżeństwo, rodzinę i człowieka.

Idziemy nr 32 (772), 09 sierpnia 2020 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Redaktor naczelny tygodnika "Idziemy"
henryk.zielinski@idziemy.com.pl

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 13 sierpnia

Sobota, XIX tydzień zwykły
Stwórz, o mój Boże, we mnie serce czyste
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 19, 13-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter