21 stycznia
piątek
Agnieszki, Jarosława
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Pop Oratorium Totus Tuus - koncert ku czci św. Jana Pawła II

Ocena: 0
650

W niedzielę 10 października 2021, o godz. 19.00 w kościele Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Czerskiej 21 w Otwocku odbędzie się Pop Oratorium Totus Tuus - koncert ku czci św. Jana Pawła II.

Fot. materiały organizatora

Pop Oratorium Totus Tuus to słowno-muzyczne dzieło, napisane na cześć papieża św. Jana Pawła II. Składa się z 15 songów/pieśni i piosenek. Scala je komentarz z cytatów z listów, encyklik i przemówień papieskich. Ich treść skierowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych.

Oratorium ukazuje postać św. Jana Pawła II jako człowieka przyjaznego każdemu, obrońcę godności życia ludzkiego i pielgrzyma pokoju w świecie. Opisując go jako Polaka podkreśla jego patriotyzm: miłość do Ojczyzny-Polski i szacunek do jej dziedzictwa.

Pop Oratorium wykonają dzieci, młodzież i dorośli przy akompaniamencie powiększonej, 28-osobowej orkiestry kameralnej Sinfonia Nova z Warszawy, pod dyrekcją Łukasza Wojakowskiego. Całość trwa około 1,5 godziny (ok. 70 minut muzyki i ok. 20 minut komentarza). Charakter aranżacji utworów został napisany w różnych stylach muzycznych, począwszy do klasycznego, poprzez gospel, soul, pop-rock po country, aby odbiorcom przybliżyć Papieża i klimat jego nauki.

Samo słowo oratorium (tłum. modlitwa, rozważanie, kontemplacja) na ogół kojarzyło się z klasyczną formą muzyczną. Było to dzieło, które poprzez samą muzykę opowiadało o kimś lub o czymś. Od słuchaczy wymagało wielkiej wyobraźni i wrażliwości muzycznej.

Pop Oratorium Totus Tuus napisane zostało w duchu nowoczesnym. Jest łatwiejsze w odbiorze i zrozumieniu jego przesłania. Do słuchaczy oprócz muzyki docierają także słowa śpiewane, połączone doskonałym komentarzem. Tak więc może być ono skierowane nie tylko do koneserów muzyki, ale także do przeciętnych słuchaczy, w różnym wieku i o różnym stopniu wyobraźni muzycznej.

Pop Oratorium Totus Tuus skomponował ks. prałat Jan Śmigasiewicz, w przeszłości wieloletni duszpasterz dzieci i młodzieży, a obecnie proboszcz Parafii MB Królowej Polski w Otwocku. Gratulujemy!

Serdecznie zapraszamy!

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 stycznia

Sobota, II Tydzień zwykły
Dzień Powszedni/ wsp. Najświętszej Maryi Panny w sobotę/ wsp. św. Wincentego, diakona i męczennika/ wsp.  św. Wincentego Pallottiego
Bogu zaufam, nie będę się lękał.
+ Czytania liturgiczne (rok C, :II): Mk 3,20-21
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter