2 grudnia
sobota
Balbiny, Bibianny, Pauliny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Oświęcim-Brzezinka: Wielkopostna Droga Krzyżowa w intencji pokoju na Ukrainie (zapowiedź)

Ocena: 1.6
992

Wielkopostna Droga Krzyżowa w intencji pokoju na Ukrainie odbędzie się 9 kwietnia br. na terenie byłego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Nabożeństwu pasyjnemu będzie przewodniczył ks. dr Manfred Deselaers z oświęcimskiego Centrum Dialogu i Modlitwy. Ten katolicki kapłan z diecezji Aachen jest także autorem rozważań przy poszczególnych stacjach.

Fot. Pablo-flickr-lordsferguson-CC-BY-SA

 W czasie rozważań fragmenty Pisma Świętego przeplatać się będą ze wspomnieniami rzeczywistości obozowej, obok refleksji i modlitwy. Tekst medytacji Drogi Krzyżowej w Auschwitz-Birkenau. Trwają też prace nad tłumaczeniem na język ukraiński.

W tym roku szczególnie czujemy wagę modlitwy o pokój. Zapraszamy także gości z Ukrainy. Będzie ks. Łukasz Kamykowski z Rady Dialogu Archidiecezji Krakowskiej

– zaprasza pracujący od 32 lat w Oświęcimiu ks. Manfred.

Jak tłumaczy, medytacje oświęcimskiej drogi krzyżowej wyrosły z nabożeństw pasyjnych odprawianych w parafii w Brzezince.

Mają one na celu wspomnienie tych, którzy zostali tu zamordowani. Teksty rozważań kolejnych stacji układano zgodnie z pierwotnym zamiarem, z czasem dodawano do nich nowe refleksje

– wyjaśnia.

Nabożeństwo rozpocznie się 9 kwietnia o godz. 14:00 przy bramie byłego obozu w Brzezince. O godz. 17.00 sprawowana będzie Msza św. w kościele parafialnym w Brzezince.

Organizatorzy proszą uczestników o wcześniejsze zgłoszenie udziału: Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu, ul. Kolbego 1, 32-602 Oświęcim; edukacja@cdim.pl; +48 33 843 1000

Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu powstało w 1992 r. w pobliżu obozu Auschwitz. Jest to instytucja katolicka, założona przez kard. Franciszka Macharskiego w porozumieniu z kardynałami Albertem Decourtraym z Lyonu, Jean-Marie Lustigerem z Paryża i Godfriedem Danneelsem z Brukseli oraz przedstawicielami organizacji żydowskich. Odbywają się w nim spotkania o charakterze edukacyjno-modlitewnym, seminaria, rozmowy z byłymi więźniami i wystawy.

Centrum ma być formą uczczenia pamięci ofiar i ma przyczyniać się do budowania w świecie wzajemnego szacunku, pojednania i pokoju.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 grudnia

Sobota, XXXIV Tydzień zwykły
Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie,
abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 21, 34-36
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Nowenna do św. Barbary 25 XI-3 XII
Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP: 29 XI-7 XII

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter