21 września
wtorek
Jonasza, Mateusza, Hipolita
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Warszawa: 1 sierpnia o godz. 17.00 w kościołach zabiją dzwony

Ocena: 5
705

W 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego 1 sierpnia o godz. 17.00 w kościołach stolicy zabiją dzwony. Decyzję w tej sprawie wydali metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz i ordynariusz warszawsko-praski bp Romuald Kamiński.

Fot. pixabay.com/CCO, Eugeniusz Haneman, wikimedia commons

W 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, zgodnie z wieloletnią tradycją, w niedzielę 1 sierpnia o godzinie 17.00, godzinie W, prosimy o włączenie dzwonów we wszystkich świątyniach diecezji warszawsko-praskiej. Włączymy się w ten sposób w hołd oddawany poległym powstańcom – żołnierzom i mieszkańcom Miasta Nieujarzmionego

– czytamy w komunikacie na stronie internetowej diecezji.

Przeczytaj także: Obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Identyczną decyzję podjął kard. Kazimierz Nycz. Zaapelował jednocześnie do kapłanów archidiecezji warszawskiej, żeby w modlitwie powszechnej podczas Mszy św. polecali Bogu poległych powstańców.

W niedzielę 1 sierpnia przez cały dzień w różnych częściach Warszawy mieszkańcy stolicy będą oddawali hołd poległym i żyjącym uczestnikom Powstania Warszawskiego. Zgodnie z tradycją centralne uroczystości z udziałem władz państwowych odbędą się o godzinie 10.00 przy pomniku Gloria Victis na cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Obecność zapowiedział w nich kard. Kazimierz Nycz.

Wieczorem ok. godz. 20.00 metropolita warszawski odprawi Mszę św. na cmentarzu Powstańców Warszawy przy pomniku Polegli – Niepokonani

– poinformowało biuro prasowe archidiecezji warszawskiej.

W sobotę 31 lipca przy pomniku Powstania Warszawskiego na placu Krasińskich o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. z udziałem władz państwowych, samorządowych i uczestników powstania. Liturgii będzie przewodniczył ordynariusz białostocki i administrator apostolski ordynariatu polowego Wojska Polskiego Józef Guzdek.

W poniedziałek 2 sierpnia o godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji powstańców warszawskich w sanktuarium św. Faustyny na stołecznej Woli. Z tego kościoła na Żytniej w 1944 roku Batalion Parasol po Eucharystii wyruszył do walk powstańczych na Woli.

Zobacz także: Obchody rocznicy Powstania Warszawskiego (25 lipca - 7 sierpnia)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 września

Wtorek, XXV Tydzień zwykły
Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
„Pójdź za Mną”.
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mt 9,9-13
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter