1 czerwca
poniedziałek
Justyna, Anieli, Konrada
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Świeto Niepodległości w Warszawie. Jakie zmiany w ruchu?

Ocena: 0
346

Zamknięte ulice w ścisłym centrum Warszawy oraz ograniczenia w parkowaniu – na takie utrudnienia muszą przygotować się w niedzielę kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej w związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości.

fot. Pixabay, CC0

O utrudnieniach komunikacyjnych w stolicy poinformowały na swoich stronach internetowych Zarząd Dróg Miejskich oraz Związek Transportu Miejskiego.

W komunikacie ZDM podano, że w związku z uroczystościami państwowymi w godz. 8.00-16.00 pl. Piłsudskiego zostanie zamknięty dla ruchu na odcinku od ul. Królewskiej do ul. Ossolińskich. Do końca dnia nie będzie można zaparkować przy ul. gen. Tokarzewskiego-Karaszewicza, Królewskiej od Krakowskiego Przedmieścia Marszałkowskiej, al. 3 Maja od ul. L. Kruczkowskiego do Muzeum Wojska Polskiego, Ossolińskich, Moliera, Wierzbowej, Focha i Fredry, a także na parkingach przed Zachętą i Hotelem Europejskim od strony pl. Piłsudskiego.

Ponadto od 11.00 do 14.00 zamknięte dla ruchu zostaną: pl. Piłsudskiego, ul. Królewska od ul. Krakowskie Przedmieście do ul. Marszałkowskiej, Ossolińskich, Moliera, Wierzbowa, Fredry, Królewska, marsz. F. Focha oraz gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza.

W związku z organizacją "Święta Niepodległości w Świątyni Opatrzności Bożej" od godz. 7.00 do godz. 22.00 Al. Rzeczypospolitej zostanie zawężona o jeden pas po obu stronach.

11 listopada ulicami stolicy przebiegną uczestnicy jubileuszowego 30. Biegu Niepodległości. Trasa obejmować będzie m.in. ul. Jana Pawła II, ul. Chałubińskiego i al. Niepodległości. Bieg rozpocznie się o godz. 11.11, a zakończy ok. godz. 15.00. Utrudnień można spodziewać się już od godz. 5.00, kiedy to na czas biegu wyłączona z ruchu zostanie al. Jana Pawła II w obu kierunkach na odcinku od ronda Zgrupowania AK "Radosław" do ul. Anielewicza, ul. Stawki od ul. Smoczej do ul. Dzikiej, a także południowa jezdnia ul. Słomińskiego od ronda Zgrupowania AK "Radosław" do ul. Pamiętajcie o Ogrodach. O godz. 10.00 zamknięte zostaną obie jezdnie al. Jana Pawła II od ul. Anielewicza do al. Solidarności.

Dalsza część trasy będzie zamknięta od godz. 10.30 do godz. 15.00. Ruch ul. poprzecznymi – al. Solidarności, Grzybowską, Świętokrzyską, Prostą, al. Jerozolimskimi, Koszykową i Batorego zostanie przywrócony po przebiegnięciu ostatniego zawodnika. Ponadto na czas organizacji biegu od godz. 6.00 w niedzielę wyłączony zostanie ruch tramwajowy na odcinku od ronda Zgrupowania AK "Radosław" do al. Solidarności. Tramwaje będą kursowały trasami objazdowymi.

ZTM poinformował także, że – do czasu zakończenia uroczystości państwowych – od godz. 8.00 wstrzymany będzie ruch drogowy w Alejach Jerozolimskich od ronda Dmowskiego w kierunku ronda Waszyngtona, a od godz. 10.00 zamknięta zostanie ul. Marszałkowska. Wyłączony będzie również ruch tramwajowy i wjazdy z ulic poprzecznych.

Więcej informacji o sytuacji komunikacyjnej w stolicy można uzyskać pod adresem: http://www.ztm.waw.pl/.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 1 czerwca

Poniedziałek, IX Tydzień zwykły
+ Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Rdz 3,9-15.20; Ps 87,1-3.5-6; Dz 1,12-14; J 19,25-27 lub J2,1-11 lub Łk 1,26-38
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter