22 września
niedziela
Tomasza, Maurycego, Joachima
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Liderzy opinii znacznie bardziej przychylni ZUS niż dwa lata temu

Ocena: 0
146

Liderzy opinii pytani w jakościowym badaniu społecznym, jak oceniają Zakład Ubezpieczeń Społecznych, odpowiedzieli znacznie bardziej przychylnie niż przed dwoma laty – powiedziała w rozmowie z PAP prezes ZUS Gertruda Uścińska.

fot. pixabay.com

– Uczestnicy badania w zdecydowanej większości ufają ZUS. Ponad dwie trzecie uznaje, że Zakład działa w interesie publicznym i działa uczciwie. W przypadku dobrowolności ubezpieczeń społecznych aż 70 proc. badanych pozostałoby w ZUS, a tylko 23 proc. zrezygnowałoby z publicznego ubezpieczyciela – powiedziała w piątek PAP prezes.

– W grupie, która została na nasze zlecenie poddana jakościowemu badaniu przez Instytut Spraw Publicznych, byli liderzy opinii – naukowcy, dziennikarze, związkowcy czy urzędnicy państwowi wyższego szczebla. Oni wysoko oceniają działanie ZUS – jeszcze nigdy nie mieliśmy tak dobrych notowań" – stwierdziła Uścińska.

Podała, że obecnie 73 proc. z nich określa się jako zwolennicy Zakładu, a jedynie 13 proc. jako jego przeciwnicy.

Przed dwoma laty, gdy obejmowała kierowanie ZUS, pozytywnie wyrażających się pracy Zakładu – oceniających ją jako zdecydowanie dobrą, dobrą lub raczej dobrą – było w tej grupie 57 proc., a w 2014 r. – 52 proc., przeciwników zaś – 22 proc. dwa lata temu i 28 proc. w 2014 r. – Ten wynik jest dla nas miarodajny, bo w badaniu opinii w zdecydowanej większości brały udział osoby z dwóch poprzednich edycji – zaznaczyła prezes.

Naukowcy, dziennikarze, urzędnicy i związkowcy postrzegają ZUS jako działający w dużym lub umiarkowanym stopniu: rzetelnie i profesjonalnie (89 proc.), w interesie publicznym (88 proc.), uczciwie (85 proc.) oraz przejrzyście (76 proc.) i w interesie swoich klientów.

Badanie jakościowe liderów opinii prowadzone przez Instytut Spraw Publicznych w Warszawie przeprowadzono od stycznia do marca na grupie 101 osób – w przeważającym stopniu z wyższym wykształceniem, w znacznej większości mężczyzn i osób po 45. roku życia.

– Jest to badanie jakościowe, nie zaś ilościowe, które skupia się na pogłębionych analizach mniejszej liczby przypadków – podkreśliła Uścińska.(PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 IX

„Żaden sługa nie może dwom panom służyć. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie!”

Dziś w Kościele: niedziela XXV tygodnia zwykłego 
+ wspomnienie św. Maurycego
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Am 8, 4-7, Ps 113, 1 Tm 2, 1-8, Łk 16, 1-13
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - mimo zakończonych wakacji nie skończyły się rozpoczęte przez nas cykle filmów ze zbiorów SalveNet. Codziennie po godz. 10 prezentujemy kolejny. Zapraszamy!

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY


- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -