26 października
poniedziałek
Lucjana, Ewarysta, Damiana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dobrze, że jesteś

Ocena: 0
978

Spotkałam wiele kobiet, które drżały na samą myśl o możliwości zajścia w ciążę. Znam niejedną, która uroniła przynajmniej jedną gorzką łzę, dowiedziawszy się o swoim odmiennym stanie.

Osobiście zaś nie znam żadnej, która byłaby nieszczęśliwa z powodu dziecka, które już się narodziło. Nawet jeśli wcześniej należały do którejś z wcześniej wymienionych grup, to trzymając już maluszka w ramionach, wyznają: „Nie wyobrażam sobie życia bez niego!”. Ani trochę się temu nie dziwię. Bo i dla naszej rodziny oczywiste jest, że Jesio wypełnił swą pulchną i różową osobą lukę, której nikt, ale to nikt inny wypełnić nie mógł. Nawet trójka starszego potomstwa. – Cóż my byśmy nieszczęśni bez ciebie poczęli! – zawodzi nad Jesiowym łóżeczkiem nasz pierworodny w nader częstym przypływie starszobraterskiej czułości. Ba! Świat bez Jesia byłby niewątpliwie zupełnie inny – ale jaki? Nie mamy pojęcia. Z upływem miesięcy coraz bardziej zapominamy, jak to było, kiedy Jesia nie było. A on nawet nie musiał się o to starać. Po prostu wystarcza, że jest. Ale Jesio nie spoczywa na laurach. Pracuje usilnie nad sposobami wyrażenia tego, z czym do nas przybył. Ja zaś po raz czwarty mam nieodparte wrażenie, że niemowlę mówi przede wszystkim o radości z życia.

Dobrze sobie od czasu do czasu przypomnieć, jakie pierwsze umiejętności opanowuje nowo narodzony człowiek. Nauczywszy się ssać, próbuje nawiązać kontakt wzrokowy. Kiedy i to już potrafi, zaczyna trenować uśmiechy. Z początku przypadkowe, jakby nieuważne, przelatują gdzieś między mimowolnym zezem a lewym kącikiem ust. Wreszcie któregoś dnia rozpromienia się cała twarzyczka. Nie mam wątpliwości, że jest to uśmiech prawdziwy i przeznaczony specjalnie dla mnie. Moje dziecko mówi mi oto: „Dobrze, że jesteś!”.

***
Felietony publikowane w cyklu "Obrazki na Boże Narodzenie" znajdziesz pod hashtagiem "Obrazki na Boże Narodzenie" i na stronie głównej w sekcji "Rodzina i życie".

Obrazki rodzinne na Boże Narodzenie

Dziecięce święta

Święte wieczory

Od Mikołaja

Czas dziecka

O narodzeniu

Czas na Dobrą Nowinę

Pożytki z dzidziusia

Głosy

Niebieskie Dzieciątko

Małe kochanie

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Redaktorka i felietonistka "Idziemy". Autorka książek "Cudownie być mamą" i "Pierwsza Biblia mojego dziecka". Wraz z mężem wieloletnia animatorka Spotkań Małżeńskich. Mama dwóch córek i czterech synów.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 26 października

Poniedziałek, XXX Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Albowiem droga sprawiedliwych jest Panu znana,
a droga występnych zaginie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ef 4, 32 – 5, 8; Ps 1, 1-4 i 6; Łk 13, 10-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter