30 września
piątek
Wery, Honoriusza, Hieronima
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dramatyczna sytuacja w Mozambiku. Islamiści dopuszczają się okrutnych zbrodni!

Ocena: 4.4
789

„Świat nie może dalej ignorować tej tragedii" – mówi Ulrich Kny, odpowiedzialny za projekty stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie w Mozambiku. Islamscy dżihadyści dopuszczają się tam okrutnych zbrodni. Ponad 700 tys. ludzi uchodzących przed ich bestialstwem potrzebuje aktualnie pilnego wsparcia.

Fot. pixabay.com/CCO

Papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP) bije na alarm w sprawie dramatycznej sytuacji w Mozambiku.

Wolontariusze stowarzyszenia obecni są w tym afrykańskim kraju dokumentując m.in. barbarzyńskie działania, jakich od czterech lat dopuszczają się islamscy fundamentaliści.

Wideo, jakie zostało nakręcone po atakach w Palmie nie nadaje się do upublicznienia z powodu szokujących scen, które zawiera. Można odnieść wrażenie, że dżihadystom zależy na tym, by wyrządzać jak najokrutniejszą krzywdę i siać ogromny terror

– mówi Ulrich Kny, odpowiedzialny za projekty PKWP w Mozambiku. Podkreśla on, że nawet dzieciom ścinane są głowy, a ciała swych ofiar oprawcy bestialsko okaleczają.

Pomoc Kościołowi w Potrzebie podnosi ogólnoświatowy alarm w sprawie sytuacji w Mozambiku retorycznie pytając: ile jeszcze musi być ofiar, by świat zechciał zauważyć dokonujący się dramat. Stowarzyszenie, które przeznaczyło ostatnio 160 tys. euro na pomoc uchodźcom wskazuje, że bez wsparcia z zewnątrz nie da się stawić czoła temu narastającemu kryzysowi humanitarnemu. Podkreśla jednocześnie, że pierwszym warunkiem zmiany obecnej sytuacji jest położenie kresu niepochamowanej przemocy.

Świat nie może dalej ignorować tej tragedii

– podkreśla Ulrich Kny przypominając, że islamiści wygnali z prowincji Cabo Delgado 800 tys. chrześcijan.

Za mieszkańcami Cabo Delgado wielokrotnie wstawiał się papież Franciszek, który apelował do wspólnoty międzynarodowej o podjęcie wysiłków w celu zakończenia trwającego tam kryzysu.  W czasie swojej wizyty w Mozambiku zwrócił uwagę na problem związany z rozkradaniem dóbr naturalnych tego kraju i na złączone z tym ogromne cierpienia ludzi. Pierwszym powodem konfliktu w Cabo Delgado są bowiem bogactwa, do których dopiero potem została dorobiona ideologia mająca doprowadzić do przejęcia kontroli nad tym terenem. Ojciec Święty w grudniu podarował też 100 tys. euro na pomoc dla przesiedleńców. Pieniądze zostały przeznaczone na budowę dwóch ośrodków zdrowia dla uciekających przed atakami dżihadystów.

Czytaj także: Mozambik: Islamiści ścinają głowy nawet dzieciom

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 30 września

Piątek, XXVI tydzień zwykły, wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
Ty bowiem stworzyłeś moje wnętrze *
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 10, 13-16
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter