Tygodnik „Idziemy” na 4 lutego ukazał się drukiem i w e-wydaniu: www.egazety.pl/wydawnictwo-warszawsko-praskie/e-wydanie-idziemy.html oraz eprasa.pl/news/idziemy.
W najnowszym numerze warto przeczytać:
Sprawdzian patriotyzmu – Jedność i morale narodu są dziś tak ważne, jak czołgi i samoloty. Dlaczego? – wyjaśnia ks. Henryk Zieliński.
Czy jesteśmy bezpieczni? – Powinniśmy być gotowi do obrony kraju. Słabość zachęca do ataku – twierdzi dr hab. Agnieszka Legucka w rozmowie z Ireną Świerdzewską.
Niespokojny świat – Wojny to nie jest przeszłość. Na świecie toczy się ponad sto konfliktów zbrojnych – pisze Piotr Kościński.
Jak radzić sobie z lękiem? – Czy lęk może być pożyteczny? Jak go opanowywać? – mówi ks. prof. Romuald Jaworski, psychoterapeuta, w wywiadzie Moniki Odrobińskiej.
Pigułka dzień po bez recepty? – O tym, jak działa tzw. antykoncepcja awaryjna i jakie ryzyko wiąże się z udostępnianiem jej nastolatkom, pisze dr Grażyna Rybak, lekarz pediatra.
Koniec amerykańskiej dominacji? – Bliski Wschód przypomina beczkę prochu. Amerykanie tracą tam wpływy. Czy konflikt może się rozszerzyć? – analizuje prof. Kazimierz Dadak.
Nie ustaniemy w protestach – Jak rozwiązać kwestię zboża z Ukrainy? Co jest potrzebne polskiemu rolnictwu? – odpowiada Irenie Świerdzewskiej Tomasz Obszański, przewodniczący rolniczej „Solidarności”.
Pozwólmy dzieciom przychodzić na pogrzeby – Rozmowy o śmierci są potrzebne – przekonuje Weronika Kostrzewa.
W szkole misjonarzy – Tutaj przygotowują się do wyjazdów na krańce świata. Centrum Formacji Misyjnej od czterdziestu lat służy polskim misjonarzom – relacjonuje Irena Świerdzewska.
Prawda o Wandei – Film „Wandea. Zwycięstwo albo śmierć”, który trafił do polskich kin, przypomina historię szaleństw francuskiej rewolucji. Wydarzenia w Wandei opisuje Ignacy Masny.
Wrogowie ludu – Dzisiaj ideologiczne ogłupienie jest bardziej podstępne niż dawniej – wskazuje o. Dariusz Kowalczyk SJ.
Zatańcz ze mną – Bohaterami reportażu Barbary Stefańskiej są trzy małżeństwa, które razem tańczą – hobbistycznie lub zawodowo. Taniec to dla nich forma ruchu, a także cenny czas spędzany razem.
Największy dar – Osoby konsekrowane są skarbem dla świata – dowodzi Anna Meetschen.
Złap nitkę – Są problemy, z których trudno się wyplątać od razu – wskazuje Anna Wardak.
Co to znaczy „dać suba”? – Wyjaśnia językoznawca dr hab. Tomasz Korpysz.
Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 28 stycznia i wcześniejszych numerów tygodnika.