Tygodnik „Idziemy” na 3 listopada ukazał się drukiem i w e-wydaniu: www.egazety.pl/wydawnictwo-warszawsko-praskie/e-wydanie-idziemy.html oraz eprasa.pl/news/idziemy.
W najnowszym numerze warto przeczytać:
Co zmarłym daje cyfrowa nieśmiertelność? – na kanwie pośmiertnego wywiadu z Wisławą Szymborską i eksperymentów z przenoszeniem ludzkiej świadomości do sieci, pisze ks. Henryk Zieliński we wstępniaku: Bez świętej pamięci?
Jak ustawa o związkach partnerskich wpłynie na pozycję małżeństwa i rodziny? – tłumaczy socjolog Marek Grabowski w rozmowie z Barbarą Stefańską: Osłabianie małżeństwa.
W jaki sposób święci pomagają w życiu? – opisuje Magdalena Prokop-Duchnowska w reportażu: Jak działają święci.
Co mamy na myśli, wyznając wiarę w świętych obcowanie? – wyjaśnia ks. prof. Marek Tatar w rozmowie z Ireną Świerdzewską: Czym jest świętych obcowanie.
Skąd wzięły się polskie groby w Jerozolimie, Hajfie i Ramali? – tłumaczy Jan Józef Kasprzyk w artykule: Polskie nekropolie w Ziemi Świętej.
Kolejne pomysły europejskich polityków na ograniczenie migracji przedstawia Piotr Kościński w artykule: Czy da się powstrzymać migracje?
Czy mijający czas może być naszym sprzymierzeńcem? – analizuje o. Jacek Salij OP w eseju: Refleksje o przemijaniu.
Kim były kobiety, które odegrały ważną rolę w pierwotnym Kościele – pisze ks. prof. Kazimierz Ginter w artykule: Kobiety starożytnego Kościoła.
Politykę inwestowania w złoto przez NBP ocenia prof. Kazimierz Dadak w raporcie: Złoty interes.
Najnowszą encyklikę papieża Franciszka streszcza ks. Henryk Zieliński w tekście: Nowa encyklika.
Gdybyś był diabłem i chciał zniewolić ludzkość bez użycia przemocy, to co byś zrobił? – co odpowiedziała na to sztuczna inteligencja? – omawia Krzysztof Ziemiec w felietonie: Etapy zniewolenia.
Czy katolik musi zachowywać się tak, jak myślą o nim wyznawcy stereotypów – rozważa Weronika Kostrzewa w felietonie: Szantażem katolika, szantażem!
Dlaczego świadectwo męczenników broni Kościoła przed anty-Kościołem – wyjaśnia o. Dariusz Kowalczyk SJ w komentarzu: Krew męczenników.
Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 29 października i wcześniejszych numerów tygodnika.