18 stycznia
wtorek
Piotra, Małgorzaty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

W obliczu decyzji

Ocena: 5
4745

Autor tej niewielkiej, ale bogatej w treści książki, wydanej przez wydawnictwo W drodze, swoje głębokie nawrócenie przeżył w 1993 r.

Miał wtedy dziewiętnaście lat, rok później wstąpił do dominikanów, w 2003 r. został kapłanem, od półtora roku jest biskupem pomocniczym w rodzinnym Mukaczowie.

Jak słusznie zaznaczają wydawcy, prezentowana książka „jest duchową rozmową o podejmowaniu codziennych decyzji (…), udziela wielu praktycznych rad: jak żyć słowem Bożym, jak kierować się nim w różnych sytuacjach i każdego dnia dokonywać właściwych wyborów”.

A problemów poruszonych jest wiele. Na przykład co robić z dzieckiem, które źle się zachowuje? Jak towarzyszyć młodemu człowiekowi podczas jego nauki i studiów? Dlaczego tak bardzo ważne jest przebaczenie? Jak poradzić sobie z uzależnieniem w rodzinie? Jak wynagrodzić za popełnione krzywdy? Jak rozpoznać pokusy płynące od Złego? Czym jest ofiarność i jak ją poprawnie rozumieć? Autor przypomina uniwersalną zasadę: często cenniejsze skarby odkrywamy w naszym życiu wtedy, kiedy więcej słuchamy niż mówimy.

„Staram się nie teoretyzować na tematy duchowe, a przekazywać to, co przeżyłem” – zapewnia dominikański biskup. I to jest najsilniejszą stroną tej książki. Redakcja „Idziemy” objęła patronat medialny nad publikacją.

 


 

Czas dla duszy
Bp Mikołaj Łuczok OP
Wydawnictwo W drodze, Poznań
2021, 174 s.

 

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Sekretarz redakcji tygodnika "Idziemy"

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 stycznia

Wtorek, II Tydzień zwykły
Dzień Powszedni
Niech Ojciec Pana naszego, Jezusa Chrystusa, przeniknie nasze serca swoim światłem.
+ Czytania liturgiczne (rok C, :II):  Mk 2,23-28
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter