25 lipca
czwartek
Walentyny, Krzysztofa, Jakuba
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nowe kierunki w ofercie Wydziału Teologii KUL

Ocena: 5
267

Od nowego roku akademickiego oferta Wydziału Teologii KUL wzbogaci się o trzy nowe kierunki: ekologię integralną, duchowość i coaching oraz nauki biblijne.

Fot. Facebook/KUL

Obecnie wydział, który jak podkreśla jego dziekan, jest najlepszym i największym wydziałem teologii nie tylko w Polsce, ale i w Europie, oferuje studia teologiczne zarówno dla kandydatów do kapłaństwa, jak i osób świeckich, a także studia z zakresu nauk o rodzinie. Od nowego roku akademickiego w ofercie mają pojawić się kolejne kierunki. Będzie to ekologia integralna (studia II stopnia), duchowość i coaching oraz nauki biblijne (kierunki studiów licencjackich).

To odpowiedź na zapotrzebowanie społeczne. Każda uczelnia musi odkrywać nowe trendy na ryku pracy i wychodzić im naprzeciw

– podkreśla ks. prof. Kantyka.

Studia z ekologii integralnej będą przygotowywać do pracy w różnorodnych instytucjach związanych z ochroną środowiska. Będą miały charakter holistyczny, a jak podkreśla dziekan Wydziału Teologii, dzięki wzbogaceniu spojrzenia na ekologię o podstawy płynące z antropologii chrześcijańskiej możliwe stanie się wyjście poza perspektywę wyłącznie biocentryczną.

Pomysł na studia z zakresu duchowości i coachingu pojawił się na bazie popularności coachingu, ale także wciąż istniejącego dużego zapotrzebowania na duchowość.

Chcemy przygotowywać profesjonalnych doradców duchowych i te studia zamierzamy certyfikować w Polskiej Izbie Coachingu

– deklaruje ks. prof. Kantyka.

Ostatnim nowym kierunkiem w ofercie Wydziału Teologii KUL będą nauki biblijne. Ich atutem będzie nie tylko to, że studenci pod okiem specjalistów będą mogli zgłębiać tajniki tekstów biblijnych, ale także rozwijać umiejętności językowe – obok języków, w których pisane były księgi biblijne, poznają również współczesny język hebrajski.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 lipca

Czwartek, XVI Tydzień zwykły
Święto św. Jakuba, apostoła
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem,
abyście szli i owoc przynosili.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 20, 20-28
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do św. Anny 17-25 lipca
+ Nowenna do św. Szarbela 19-27 lipcaBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter