30 maja
czwartek
Ferdynanda, Karola, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nagrody dla miłosiernych

Ocena: 0
501

Na dorocznej ogólnopolskiej Gali Ubi Caritas wręczono nagrody dla osób i instytucji dających świadectwo miłosierdzia poprzez pomoc ubogim, potrzebującym i uchodźcom.

fot. Eleos - Barbara Stefańska z tygodnika "Idziemy" wręczała nagrody w kategorii Darczyńca

Laureatem Caritas w kategorii Darczyńca została firma Abramczyk z Bydgoszczy, dostarczająca dla potrzebujących potrawy rybne. Wyróżnienie otrzymał Zbigniew Nowacki, od 10 lat współpracujący z kaliską Caritas. Obie nagrody wręczyła sekretarz redakcji tygodnika „Idziemy” Barbara Stefańska (na zdjęciu).

W kategorii Świadectwo statuetka św. Faustyny powędrowała do Przemysława Zduniewicza, wolontariusza udzielającego się szczególnie w pracy na rzecz bezdomnych i ubogich. Wyróżnienia otrzymały Wiesława Przydatek oraz Lee Elisabeth Holscher-Langner.

W kategorii Współpraca nagroda przypadła bratu Marcinowi Aleksandrowiczowi z Zakonu Kleryków Regularnych Posługujących Chorym, zgłoszonemu przez Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. Wyróżniono: Jolantę i Krzysztofa Zwierzów oraz Agatę Ługowską. Wielu z nagrodzonych w ostatnim czasie wspierało uchodźców z Ukrainy.

Nagrody „Miłosierny Samarytanin” Diakonii Polskiej wręczył ks. dr Marian Niemiec, biskup diecezji katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Przyznano je Stowarzyszeniu Pommerscher Diakonieverein e.V. oraz Bożenie Polak, prezes Fundacji „Jesteśmy dla Was”, a także wolontariuszom z Grupy „Mosty” i Agnieszce Typiak.

Nagrody Caritas wręczali też Małgorzata Glabisz-Pniewska z Polskiego Radia i ks. prof. Władysław Majkowski.

Gala, która ma charakter ekumeniczny, odbyła się w katedrze prawosławnej św. Marii Magdaleny w Warszawie. Jest współorganizowana przez Caritas Polska, prawosławny Eleos oraz Diakonię Polską Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

GALERIA

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 30 maja

Czwartek, VIII Tydzień wielkanocny
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba.
Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 14, 12-16. 22-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter