21 maja
poniedziałek
Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Różaniec za ochronę świata

Ocena: 0
1381
W przypadającym na 1 września Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia katolicy modlą się o ekologiczne nawrócenie.
2015-09-01 19:42
mip / Warszawa (KAI), mz
 
Różaniec do Maryi Matki i Królowej całego stworzenia, jest jedną z propozycji modlitw przygotowanych na dzień ustanowiony przez papieża Franciszka.

Modlitwa różańcowa, zaproponowana przez redakcję kwartalnika "Królowa Różańca Świętego", wykorzystuje fragmenty encykliki "Laudato si’". Twórcy rozważań różańcowych przekonują, że takie opracowanie, posłuży modlącym się zarówno w gronie rodziny, jak i w parafii. Rozważania przybliżają wiernym tekst papieskiego dokumentu. Mają inicjować podejmowanie nowych, ekologicznych stylów życia, mających na celu przyszłość Stworzenia.

"[Maryja] wzięta do nieba, jest Matką i Królową wszelkiego stworzenia. W Jej uwielbionym ciele, razem z Chrystusem zmartwychwstałym, część stworzenia osiągnęła pełnię swego piękna. (...) Dlatego możemy Ją prosić, aby nam pomogła postrzegać ten świat mądrzejszymi oczyma" – tak autorzy wprowadzają do modlitwy na różańcu.

Encyklika "Laudato si’" została wydana 24 maja. Jednym z efektow ogłoszenia tego dokumentu jest ustanowienie w Kościele Światowego Dnia Modlitw o Ochronę Stworzenia. Zgodnie z zamierzeniem papieża Franciszka, święto ekologii obchodzone jest wspólnie z Kościołem prawosławnym.

Pełny tekst rozważań różańcowych poświęconych odnowie ekologicznej Stworzenia dostępny jest na stronie internetowej kwartalnika: http://rozaniec.info/.
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykuły

SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły