18 lipca
czwartek
Erwina, Kamila, Szymona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież rozmawiał z azjatycką młodzieżą: zawsze trzeba mieć nadzieję!

Ocena: 4.7
260

Ojciec Święty wziął udział w wideokonferencji zorganizowanej przez Uniwersytet Loyola w Chicago. Odbyła się ona w ramach studenckiej inicjatywy „Budowanie mostów przez Azję i Pacyfik”, która promowana jest przez Papieską Komisją ds. Ameryki Łacińskiej. Na zakończenie serii pytań stawianych mu przez młodych z Azji papież zachęcał swych rozmówców: „Zawsze trzeba mieć nadzieję. Pozostańcie wierni swoim przekonaniom”. 

Fot. pixabay

W dialogu z papieżem wzięli udział studenci z uniwersytetów z regionu Azji i Pacyfiku. Reprezentowali m.in. uczelnie z Filipin, Tajwanu, Korei Południowej oraz Singapuru, Timoru Wschodniego i z Papui Nowej Gwinei, czyli krajów, które we wrześniu odwiedzi Franciszek. Dialog wpisał się w inicjatywę Uniwersytetu Loyola w Chicago, który inspirowany papieskim wezwaniem do promowania synodalności organizuje serię spotkań nazwanych „budowaniem mostów”. W ubiegłym roku odbyły się dwa: „Budowanie mostów Północ-Południe” i „Budowanie mostów poprzez Afrykę”. Do włączenia w ten dialog zaproszony został także papież Franciszek.

Papież zachęcał młodych: „Zawsze pozostańcie wierni swoim przekonaniom i nawet jeśli jesteście kuszeni, by żyć letnią wiarą, pozostańcie wierni swojej tożsamości i pozostańcie silni jak chrześcijańscy męczennicy, którzy byli prześladowani”. Franciszek rozmawiał ze studentami o sile płynącej z przynależności do wspólnoty. Zachęcał do pielęgnowania swojej tożsamości i promowanie szacunku do drugiego człowieka. Wezwał studentów, by okazywali sobie wzajemną bliskość i miłość i nigdy nikogo nie wykluczali. Franciszek mówił również o skutecznej edukacji, która wymaga kształcenia i spójnego koordynowania naszych serc, umysłów i rąk. Podpowiedział młodym, że gdy trudno jest im żyć wiarą we współczesnym społeczeństwie, siłę powinni czerpać z modlitwy i serdecznych relacji ze swymi wierzącymi kolegami.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 lipca

Czwartek, XV Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera
Przyjdźcie do Mnie wszyscy,
którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 11, 28-30
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter