21 czerwca
piątek
Alicji, Alojzego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Franciszek zachęcił Polaków do naśladowania hojności bł. kard. Stefana Wyszyńskiego

Ocena: 4.8
204

Uczmy się od bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego hojności w odpowiadaniu na biedy naszych czasów, także te spowodowane wojną w wielu krajach, zwłaszcza na Ukrainie – zachęcił Papież Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

PAP/EPA/CLAUDIO PERI

Oto słowa Ojca Świętego:

Serdecznie pozdrawiam Polaków. Szczególne słowa kieruję do pielgrzymów, którzy modlą się w Rzymie za przyczyną bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Niech Prymas Tysiąclecia będzie dla Kościoła w Polsce i świecie wzorem wierności Chrystusowi i Matce Najświętszej. Uczmy się od niego hojności w odpowiadaniu na biedy naszych czasów, także te spowodowane wojną w wielu krajach, zwłaszcza na Ukrainie. Z serca wam błogosławię.

Papieską katechezę streściła po polsku red. Beata Zajączkowska z Sekcji Polskiej Radia Watykańskiego:

Rozpoczynamy cykl katechez na temat Ducha Świętego. Odbędziemy tę podróż przez trzy wielkie etapy historii zbawienia: Stary Testament, Nowy Testament i czasy Kościoła. Nasz wzrok zawsze będzie skierowany na Jezusa, naszą nadzieję. Nie będziemy zajmować się archeologią biblijną, ale będzie to podążanie drogą słońca od świtu do południa. Duch Święty sprawia, że świat przechodzi od chaosu do kosmosu, czyli od bezładu do czegoś pięknego i uporządkowanego. Także dziś widzimy spustoszenie jakiego ludzkość dokonała i nadal dokonuje w stworzeniu, zwłaszcza gdy chodzi o wykorzystywanie jego dóbr. Istnieje zewnętrzny chaos – społeczny i polityczny – oraz wewnętrzny w każdym z nas. Św. Franciszek z Asyżu pokazuje nam drogę wyjścia, powrót do harmonii Ducha Stworzyciela: drogę kontemplacji i uwielbienia. Niech ta refleksja wzbudzi w nas pragnienie doświadczenia Ducha Stworzyciela.

W dzisiejszej audiencji uczestniczyli między innymi: biskup diecezji charkowsko-zaporoskiej na Ukrainie Pavlo Gonaczaruk; Przedstawicielki Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, pielgrzymujące do Rzymu w intencji kanonizacji bł. kard. Stefana Wyszyńskiego; Delegacja Sekretariatu Misyjnego Dżiwodaja, który niesie pomoc trędowatym dzieciom w Indiach. Obecna jest doktor Helena Pyz, misjonarka od 35 lat pracująca wśród trędowatych; Grupa międzyparafialna z Włocławka; Grupa młodzieży wraz z nauczycielami z Działdowa; Młodzież ze Szkoły Katolickiej im. św. Rodziny w Krakowie, z nauczycielami; Grupa uczniów i nauczycieli z XXV Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Łodzi; Maturzyści z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Katowicach a także pielgrzymi indywidualni z kraju i zagranicy.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 czerwca

Piątek, XI Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
Błogosławieni ubodzy w duchu,
albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 6, 19-23
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter