13 lipca
sobota
Henryka, Kingi, Andrzeja
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież do Polaków: bądźcie wierni Bogu!

Ocena: 5
420

„Wsłuchujcie się w Słowo Boże, niech będzie ono dla was natchnieniem, aby umieć odróżnić prawdę od fałszu, wolność od zniewolenia. Bądźcie wierni Bogu!” – zaapelował Franciszek do Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej

PAP/EPA/CLAUDIO PERI

Oto słowa Ojca Świętego:

Serdecznie pozdrawiam pielgrzymów polskich.

Wasza Ojczyzna, od wieków chrześcijańska, nosi miano: Polonia semper fidelis. Jednak wytrwanie w wierności Chrystusowi i Jego Kościołowi nie jest możliwe dzięki tylko ludzkiej sile, ale dzięki mocy Ducha Świętego. Wsłuchujcie się w Słowo Boże, niech będzie ono dla was natchnieniem, aby umieć odróżnić prawdę od fałszu, wolność od zniewolenia. Bądźcie wierni Bogu! Polonia semper fidelis.

Z serca wam błogosławię.

Papieską katechezę streściła po polsku s. Sebastiana Choroś z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej:

Drodzy bracia i siostry, kontynuujemy katechezę o Duchu Świętym. Dziś rozważamy działanie Ducha w Objawieniu, którego Pismo św. jest świadectwem natchnionym przez Boga i wiarygodnym. Św. Paweł stwierdza, że „wszelkie Pismo jest natchnione od Boga”, zaś św. Piotr mówi: „kierowani Duchem Świętym mówili od Boga święci ludzie”. W centrum Pisma św. znajduje się wydarzenie śmierci i zmartwychwstania Chrystusa – ono wypełnia plan zbawienia, odsłania ukryte tajemnice i daje klucz do odczytania Biblii. Kościół jest uprawnionym interpretatorem tekstu natchnionego. Jednym ze sposobów duchowego czytania Słowa Bożego jest praktyka lectio divina, ale duchowe czytanie Pisma św. jest par excellence czytaniem wspólnotowym, które odbywa się w liturgii, zwłaszcza podczas Mszy Świętej i Liturgii Godzin. Pismo Święte jest, wg św. Grzegorza Wielkiego, listem Boga do swojego stworzenia. Obyśmy „nauczyli się poznawać serce Boga ze słów Bożych”, niech to słowo rzuca światło na nasz problem, czyniąc jasną wolę Boga wobec nas.

W dzisiejszej audiencji udział wzięli pielgrzymi z parafii Trójcy Przenajświętszej w Rybniku-Popielowie; Młodzież z Instytutu Dialogu Międzykulturowego w Krakowie biorąca udział w Projekcie „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”; Młodzież z wychowawcami ze Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Częstochowie; pielgrzymka księży z diecezji płockiej obchodzących 40 rocznicę święceń kapłańskich; księża neoprezbiterzy z diecezji radomskiej a także pielgrzymi indywidualni z kraju i zagranicy. 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 13 lipca

Sobota, XIII Tydzień zwykły
Wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
Błogosławieni jesteście, jeżeli złorzeczą wam z powodu imienia Chrystusa,
albowiem Duch Boży na was spoczywa

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 10, 24-33
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter