18 marca
niedziela
Cyryla, Edwarda, Boguchwaly
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zdrowe płuco Europy

Ocena: 0
1394

Z Unii Europejskiej przychodzą dobre wiadomości. Nie z Brukseli czy ze Strasburga, ale przecież – o czym często zapominamy, a jeszcze częściej zapominają bezkrytyczni entuzjaści Unii – Unia Europejska to nie tylko jej władze. Bułgaria i Słowacja wstrzymały ratyfikację genderowej konwencji stambulskiej! W wypadku Bułgarii ma to jeszcze dodatkowe znaczenie, bo w tej chwili rząd w Sofii sprawuje unijną prezydencję.

To ważny i dobry znak dla Europy. Są jeszcze państwa gotowe bronić praw rodziny. Większość państw, które do tej pory nie ratyfikowały konwencji Genderowej, leży w Europie Środkowej i to, że podobieństwo nastawienia zmienia się w zbieżność polityki, jest jeszcze ważniejsze. Europa Środkowa – mniej dotknięta dechrystianizacją i bardziej przywiązana do wartości narodowych – stanowi konieczny podmiot współpracy europejskiej, chroniący wierność Europy własnemu dziedzictwu. Jeśli wpływ państw naszego regionu będzie jedynie pozorny, „współpraca” europejska też będzie jedynie fasadą dominacji najsilniejszych państw i ideologicznego imperializmu unijnej klasy politycznej.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 9 (647), 5 marca 2018 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 15 marca 2018 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Poseł do Parlamentu Europejskiego, prezes Prawicy Rzeczypospolitej. W latach 2005-2007 marszałek Sejmu.Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -

SALON DZIENNIKARSKI


- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły