6 grudnia
wtorek
Mikołaja, Jaremy, Emiliana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Przełożona prowincji warszawskiej nazaretanek: rozstrzelane siostry wzywają do modlitwy o pokój

Ocena: 0
403

Męczeńska śmierć sióstr nazaretanek w Nowogródku to wezwanie do modlitwy za rodziny i o pokój – mówi s. Wiesława Hyzińska, przełożona  prowincji warszawskiej Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek z okazji liturgicznego wspomnienia Błogosławionych Nazaretanek 4 września.

fot. Archiwum Sióstr Nazaretanek A.Styka-Nazaretanki Meczennice z Nowogródka

W cieniu wojny w Ukrainie i narastających niepokojów, siostra Wiesława Hyzińska podkreśliła, że „Męczennice z Nowogródka wskazują, że modlitwa, ofiarne życie i troska o drugiego człowieka są wyzwaniem rzuconym potędze wojny, zła i nienawiści”.

Przełożona Prowincjalna zaznaczyła, że w czasie II wojny światowej bł. siostry z Nowogródka służyły rodzinom w codzienności, a swoją ofiarność przypieczętowały oddaniem życia za rodziny. Podobnie dziś siostry nazaretanki w swoich różnych apostolatach, służą dla dobra rodziny. Wspierają między innymi rodziny udręczone wojną w Ukrainie, ale też ofiarują za innych swoją modlitwę i cierpienie.

S. Wiesława Hyzińska podkreśliła, że siostry nazaretanki w Nowogródku najpierw prowadziły zwykłe życie we wspólnocie, pełne poświęcenia dla innych, a potem nie bały się oddać swego życia za tych, którym służyły. Przełożona Prowincjalna przypomniała słowa Ojca Świętego Jana Pawła II: „Dziękujemy wam, błogosławione Męczennice z  Nowogródka za to świadectwo miłości, za przykład chrześcijańskiego bohaterstwa i zawierzenia mocy Ducha Świętego”.

Błogosławiona Stella i 10 Współsióstr ze Zgromadzenia Sióstr Najśw. Rodziny z Nazaretu poniosły śmierć męczeńską z rąk niemieckich nazistów 1 sierpnia 1943 r. ofiarując swoje życie w zamian za uratowanie kapłana i ojców rodzin z Nowogródka. 5 marca 2000 roku zostały beatyfikowane.  

Siostry Nazaretanki

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 grudnia

Wtorek, II tydzień Adwentu - wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
Blisko jest dzień Pana,
oto przyjdzie, aby nas zbawić.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 18,12-14
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Aplikacja Rodzina Rodzin

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarze

- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter