26 września
niedziela
Wawrzynca, Kosmy, Damiana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Niezawodna pomoc

Ocena: 0.96
1220

To, jak postrzegamy Bożą pomoc, wynika bezpośrednio z tego, kim jest dla nas Bóg i jak Go widzimy.

fot.pexels

Ostatnio myślałam więcej o tym, co to znaczy, że Bóg jest moją pomocą. Skłoniła mnie ku temu pewna bliska osoba. Miała kilka ważnych spostrzeżeń. Zgłębiając temat, przejrzałam Pismo Święte, a szczególnie psalmy, które są pełne słowa „pomoc”. Oto, co wynotowałam:

Po pierwsze, Boża pomoc jest dla nas nieustannie dostępna. Bóg jest naszą pomocą. Nie zawsze ta pomoc wygląda tak, jakbyśmy tego oczekiwali, ale On zawsze jest przy nas, kibicuje, wzmacnia. I nawet jeśli to my musimy wykonać jakąś pracę, by przejść daną trudną sytuację, On nam towarzyszy. Przecież obiecał: „Nie opuszczę cię ani pozostawię” (Hbr 13, 5b) oraz „Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra, z tymi, którzy są powołani według [Jego] zamiaru” (Rz 8, 28).

Po drugie, Boża pomoc jest potężna, bo On jest naszym Stworzycielem: „Nasza pomoc jest w imieniu Pana, który stworzył niebo i ziemię” (Ps 124, 8); „Wznoszę swe oczy ku górom: Skądże nadejdzie mi pomoc? Pomoc mi przyjdzie od Pana, co stworzył niebo i ziemię” (Ps 121, 1-2); „Panie, mój Panie, potężna moja pomocy, osłaniasz w dniu walki moją głowę” (Ps 140, 8). On nas wymyślił, zaprojektował, a następnie stworzył, wypowiadając słowo. Wie, jak funkcjonujemy, czego dokładnie potrzebujemy i jak nam konkretnie pomóc. A do tego, jako wielki Bóg i Stwórca, pomaga w sposób potężny. Nie słaby, ale z mocą!

Po trzecie, Bożą pomoc łatwo znaleźć. „Bóg jest dla nas ucieczką i mocą: łatwo znaleźć u Niego pomoc w trudnościach” (Ps 46, 2). Jeśli żyjemy w przyjaźni z Bogiem, jesteśmy Jego ukochanymi dziećmi i nie musimy żebrać o pomoc. Jezus już wykupił ją dla nas na krzyżu. Jest dla nas na wyciągnięcie ręki. Wystarczy poprosić!

Po czwarte, Boża pomoc nie ma miary. „Moje usta będą głosić Twoją sprawiedliwość, przez cały dzień Twoją pomoc: bo nawet nie znam jej miary” (Ps 71, 15). Jego pomoc się nie skończy, nie wyczerpie, nie zawiedzie, nie jest tylko dla co drugiej osoby. Boża pomoc jest bogata, nieskończona!

Po piąte, Boża pomoc jest pewna. Bóg jest godny zaufania, możemy na Niego liczyć i z wiarą oczekiwać Jego pomocy: „Bojący się Pana, pokładają ufność w Panu, On ich pomocą i tarczą” (Ps 115, 11).

Po szóste, Boża pomoc prowadzi ku szczęściu. „Szczęśliwy, komu pomocą jest Bóg Jakuba, kto ma nadzieję w Panu, Bogu swoim, który stworzył niebo i ziemię, i morze ze wszystkim, co w nich istnieje” (Ps 146, 5-6). Pokładanie nadziei w Bogu i oczekiwanie Jego pomocy jest fundamentem spełnionego i szczęśliwego życia.

To tylko kilka aspektów Bożej pomocy, a jak są budujące!

To, jak postrzegamy Bożą pomoc, wynika bezpośrednio z tego, kim jest dla nas Bóg i jak Go widzimy. Król Dawid wierzył w wielkiego Boga i w związku z tym oczekiwał Bożej pomocy: „Niech zawsze mówią: «Bóg jest wielki!» ci, którzy pragną Twojej pomocy” (Ps 70, 5b). Czy Ty także w takiego Boga wierzysz?

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 26 września

XXVI Niedziela zwykła
Słowo Twoje, Panie, jest prawdą,
uświęć nas w prawdzie.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mk 9,38-43.45.47-48
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Powołani (komentarz "Idziemy")

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarze

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter