15 grudnia
sobota
Niny, Celiny, Waleriana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

X Jubileuszowy Bieg Podhalański im. Jana Pawła II

Ocena: 0
172

Można już zgłaszać się do wzięcia udziału w X Jubileuszowym Biegu Podhalańskim im. Jana Pawła II. Zawodnicy wystartują 10 lutego wokół nowotarskiego lotniska, które było miejscem spotkania milionowej rzeszy górali z Janem Pawłem II w 1979 r. – na dystansie 5, 15 lub 30 km.

fot. pixabay.com

Trasa dziesiątej edycji zawodów poprowadzona zostanie tradycyjnie wokół rezerwatu przyrody Bór na Czerwonem. Start i meta znajdować się będą na lotnisku w Nowym Targu. Uczestnicy będą mieli do pokonania stylem klasycznym bardzo malowniczą trasę na dystansie 5, 15 lub 30 km.

Dla pokreślenia jubileuszowego charakteru zawodów to właśnie podczas Biegu Podhalańskiego w roku 2018 odbędą się Mistrzostwa Polski Amatorów w Biegach Narciarskich PZN, będzie to również jedna z edycji Pucharu Polski Amatorów w Biegach Narciarskich PZN.

Także podczas nadchodzącej edycji zawodów nagrody dla najlepszych ufundują między innymi Sponsor Generalny firma SALOMON oraz lokalne samorządy: Urząd Miasta Nowego Targu, Urząd Miasta Zakopanego, Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Starostwo Powiatowe w Zakopanem, Urząd Gminy Nowy Targ, Urząd Gminy Szaflary, Urząd Gminy Poronin, Urząd Gminy Bukowina Tatrzańska.

W X edycji Biegu Podhalańskiego nagrody będą przyznawane do 6 miejsca open na każdym dystansie, z podziałem na kobiety i mężczyzn! Każdy zawodnik otrzyma upominek z logo biegu oraz odlewany medal.

Do 7 lutego 2018 r. zgłoszenia należy składać on–line poprzez internetowy formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej, pod adresem: www.bieg.nowytarg.pl

9 lutego zgłoszenia należny składać osobiście w biurze zawodów na lotnisku w Nowym Targu od godz. 11.00 do 18.00 oraz 10 lutego (w dniu zawodów) od godz. 8.00 do 10.00.

Zawodnicy niepełnoletni nie mogą brać udziału w biegu na dystansie 30 km. Zaś młodzież do 18 lat ma prawo startu na dystansie 5 km i 15 km za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.

W poprzednich edycjach Biegu Podhalańskiego brali udział kapłani, a także złota medalistka olimpijska Justyna Kowalczyk.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -