29 maja
środa
Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II - 24 czerwca rusza nabór wniosków

Ocena: 0
513

Od 200 do nawet 1500 zł miesięcznie mogą otrzymać uczniowie i studenci warszawskich szkół i uczelni, którzy odnoszą sukcesy sportowe, artystyczne, naukowe lub angażują się społecznie. 24 czerwca Centrum Myśli Jana Pawła II, operator stypendiów m.st Warszawy im. Jana Pawła II, rozpoczyna przyjmowanie wniosków stypendialnych.

Każdego roku około 250 zdolnych uczniów i studentów, wyróżniających się zaangażowaniem i talentem, może dzięki stypendiom rozwijać swoje zdolności. Kim są stypendyści? Pasją 10-letniej Synthii są fotografia, prace plastyczne i biologia. Ula to tegoroczna maturzystka. Interesuje ją śpiew i aktorstwo, od siódmego roku życia przywozi laury z konkursów wokalnych w całej Polsce. Z kolei Sebastianowi udaje się łączyć studia biotechnologiczne z medycyną i wolontariacko dzielić się wiedzą z młodszymi.

Stypendium dało mi dużą motywację do dalszej nauki i było wsparciem w rozwoju zainteresowań. Udało mi się na przykład kupić mikroskop, dzięki czemu mogłam spełnić swoje marzenie: zaczęłam zajmować się fotografią mikroskopową

– opowiada Synthia, uczennica czwartej klasy.

Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II adresowane są do uczniów (począwszy od tych, którzy ukończyli trzecią klasę szkoły podstawowej) oraz studentów uczących się w Warszawie. Ubiegać się o nie mogą młodzi ludzie, którzy osiągają sukcesy naukowe, artystyczne, sportowe lub angażują się w różnorodne działania społeczne, a dodatkowo spełniają kryteria formalne, czyli uzyskują dobre wyniki w nauce (średnia ocen nie może być niższa niż 4,0 w przypadku uczniów oraz 3,5 w przypadku studentów), a miesięczny dochód netto na jednego członka ich gospodarstwa domowego nie przekracza kwoty 2000 zł.

Nabór wniosków dla uczniów rozpocznie się 24 czerwca i potrwa do 1 sierpnia. Studenci (w tym tegoroczni maturzyści) swój czas na składanie wniosków będą mieli od 1 września do 10 października. Warto jednak nie czekać do ostatniej chwili.

- Zachęcam, aby już teraz poznać zasady przyznawania stypendiów i zadbać o zebranie potrzebnej dokumentacji – mówi Kinga Świstak, starszy specjalista ds. stypendiów w Centrum Myśli Jana Pawła II. – Z naszego doświadczenia wynika, że jest to dużo łatwiejsze, gdy trwa jeszcze rok szkolny czy akademicki, a w placówkach są nauczyciele i wykładowcy, którzy mogą poświadczyć osiągnięcia i działalność swoich podopiecznych. Im wcześniej kandydaci zaczynają przygotowania do złożenia wniosku, tym więcej jest też czasu, by spokojnie skonsultować wątpliwości dotyczące wniosku czy pomóc w poprawieniu błędów formalnych – zachęca.

Na uwagę zasługuje fakt, że stypendiam.st. Warszawy im. Jana Pawła II to nie tylko wsparcie finansowe, ale także autorski program edukacyjny, który umożliwia jego uczestnikom wszechstronny rozwój, zapewnia im możliwość realizowania własnych pomysłów, pobudza do podejmowania nowych wyzwań i stawiania sobie ambitnych celów.

- Stypendia to program, który pozwolił mi poznać nowe, wartościowe osoby. Razem możemy robić coś dla innych. Współpracowaliśmy m.in. przy realizacji gry miejskiej dla warszawskiej młodzieży i rodzin z dziećmi – podkreśla Synthia.

Wszystkie szczegóły na temat przyznawania stypendiów m.st Warszawy im. Jana Pawła II oraz programu stypendialnego Centrum można znaleźć na stronie: stypendiajp2.pl

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 maja

Środa, VIII Tydzień wielkanocny
Syn Człowieczy przyszedł, żeby służyć
i dać swoje życie jako okup za wielu.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 10, 32-45
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter