2 grudnia
sobota
Balbiny, Bibianny, Pauliny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nysa: rozpoczął się V Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin

Ocena: 0
699

– Chcemy się spotkać, poznać i zaprzyjaźnić. Z wielką radością czekamy na coroczne zjazdy – powiedziała Joanna Krupska, prezes Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus".

fot. www.facebook.com/zjazdduzychrodzin

Do Nysy przyjechało już ponad 800 osób, które uczestniczyły w inauguracyjnym koncercie Józefa Brody. Honorowy patronat nad Zjazdem objął prezydent Andrzej Duda.

Zdaniem prezes Krupskiej, rodziny wielodzietne często czują się odosobnione w swoich środowiskach, a gdy spotykają się razem zupełnie naturalnie. – Mamy nie muszą się martwić o gotowanie, gdyż wyżywienie zapewniają organizatorzy. Jest czas na zabawę, ruch, zwiedzanie miasta oraz dyskusje. W tym roku panel dotyczy Karty Dużej Rodziny. Na spotkaniach w małych grupach rodzice dzielą się swoim doświadczeniem. A w czasie wolnym w tym roku będzie można zbudować miasto z kartonu i strzelać z łuku – zapewniła.

Pierwszego dnia rodzinnego święta przyjechało do Nysy ponad 800 osób, a w sobotę organizatorzy oczekują kolejnych 1100.

Zjazd Dużych Rodzin to ogólnopolskie, trzydniowe spotkanie, na które od pięciu lat, zapraszane są rodziny z trójką i więcej dziećmi. Organizatorami V Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin są Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” oraz miasto goszczące Nysa. Celem Zjazdu jest integracja rodzin wielodzietnych, wspieranie działań w obszarze polityki rodzinnej i tworzenie pozytywnego obrazu dużej rodziny.

W programie jest wiele ciekawych wydarzeń. Zaplanowano warsztaty z psychologii, w tym m.in. relacji małżeńskich, komunikacji z nastolatkami i z małymi dziećmi. Łącznie działać będzie ok. 80 grup warsztatowych. Oprócz tego koncerty z licznymi atrakcjami dla dzieci, występ mima Ireneusza Krosnego, kiermasz rękodzieła, wesołe miasteczko, siłownia na świeżym powietrzu oraz Nyski Marsz dla Życia i Rodziny.

Jutro, w drugim dniu Zjazdu, odbędzie się panel dyskusyjny „Karta Dużej Rodziny, jako element polityki rodzinnej”. Wezmą w nim udział przedsiębiorcy, samorządowcy, przedstawiciele Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska.

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+, w instytucjach publicznych, firmach prywatnych i państwowych. Jej posiadacze mają możliwość tańszego korzystania z oferty instytucji kultury, środków komunikacji, ośrodków rekreacyjnych, sklepów spożywczych, punktów usługowych, stacji benzynowych czy księgarni na terenie całego kraju.

V Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin Patronatem Honorowym objął prezydent Andrzej Duda. Partnerem Głównym jest Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.

Sponsorami wydarzenia są Grupa Eurocash S.A. i Bank Pocztowy S.A. Patronem medialnym wydarzenia jest Katolicka Agencja Informacyjna i Program 1 Polskiego Radia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 3 grudnia

Niedziela, I Tydzień Adwentu
Okaż nam, Panie, łaskę swoją
i daj nam swoje zbawienie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 13, 33-37
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz „Idziemy” - Smakuj chwile
Nowenna do św. Barbary 25 XI-3 XII
Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP: 29 XI-7 XII

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter