1 kwietnia
sobota
Teodory, Grazyny, Ireny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Minął rok: Quo vadis, świecie?

Ocena: 0
1066

Nie ma jeszcze danych, które pokazują, ilu dokładnie chrześcijan zostało zamordowanych w 2016 r. Raport z roku poprzedniego wskazuje, że prześladowanie chrześcijan ma już znamiona ludobójstwa.

Prześladowania wyznawców Chrystusa mają miejsce w ośmiu na dziesięć krajów islamskich; z 50 krajów, które są uznane za islamskie, w 35 można prawnie prześladować chrześcijan. Przez islamistów niszczone są także kościoły i klasztory chrześcijańskie.

Dramatyczne dane dotyczą także wciąż narastających ataków terrorystycznych. Do krwawych ataków terrorystycznych doszło 22 marca w Brukseli. Jeden miał miejsce na lotnisku Zaventem, drugi przy stacji metra Maelbeek. Zginęły w nich 32 osoby, ponad 300 zostało rannych. Kilka miesięcy później, w sierpniu, w belgijskiej miejscowości Charleroi islamista zaatakował maczetą dwie policjantki.

Ataki terrorystyczne dotknęły także Francję. W lipcu, w święto narodowe, zamachowiec wjechał w Nicei ciężarówką w ludzi, którzy oglądali pokaz fajerwerków z okazji Dnia Bastylii. Zginęło 86 osób, a ponad 200 zostało rannych. Kilka dni później, w miejscowości Saint-Étienne-du-Rouvray na północy kraju terroryści zabarykadowali się w kościele podczas Mszy Świętej i zamordowali sędziwego ks. Jacques’a Hamela. Za atakiem stało Państwo Islamskie.

Islamiści nie ominęli również Niemiec. W Monachium zamachowiec zastrzelił 10 osób w centrum handlowym, w Reutlingen Syryjczyk zabił Polkę, w Ansbach terrorysta, wysadzając się w powietrze, ranił 15 osób. Jak się okazało, zrobił to w akcie zemsty, bo nie uzyskał azylu w Niemczech. On także był powiązany z Państwem Islamskim. Natomiast przed samymi świętami Bożego Narodzena w Berlinie ciężarówka prowadzona przez imigranta z Tunezji wjechała w ludzi na jarmarku bożonarodzeniowym: 11 osób zginęło, 48 zostało rannych. Wcześniej zamachowiec zabił kierowcę, Łukasza Urbana z Polski.

 

Czytaj także: Wojna trwa - Ewelina Steczkowska

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

W "Idziemy" pisała artykuły o tematyce historycznej i społecznej. Obecnie rzecznik prasowy Polskiego Radia S.A.

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 2 kwietnia

Niedziela Palmowa
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci,
i to śmierci krzyżowej.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 26,14-27,66
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Komentarz „Idziemy” - Rozdarta zasłona


ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

Materiał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter