4 grudnia
piątek
Barbary, Krystiana, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Sejm nie odwołał marszałka Kuchcińskiego

Ocena: 0
378

Kluby PO, Nowoczesnej i PSL opowiedziały się w środę za odwołaniem marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Przeciwko byli posłowie PiS oraz koła WiS. Klub Kukiz'15 podzielił się podczas głosowania – większość jego członków wstrzymała się od głosu.

fot. PAP/Radek Pietruszka

Wniosek o odwołanie Kuchcińskiego złożył klub PO. Poparło go 174 posłów, w tym wszyscy z Platformy (124) i z PSL (14) oraz 28 posłów Nowoczesnej (jeden poseł, Marek Ruciński, wstrzymał się od głosu).

Odwołania marszałka Sejmu chciało też czterech posłów koła Unii Europejskich Demokratów (byli to politycy PO: Michał Kamiński, Jacek Protasiewicz, Stanisław Huskowski i Stefan Niesiołowski) oraz czterech polityków Kukiz'15 (Piotr Apel, Grzegorz Długi, Krzysztof Sitarski i Jacek Wilk).

Przeciwko odwołaniu Kuchcińskiego opowiedzieli się wszyscy obecni na sali posłowie PiS (240), koło Wolni i Solidarni (to dawni posłowie Kukiz'15: Kornel Morawiecki, Małgorzata Zwiercan oraz Ireneusz Zyska), czterech posłów Kukiz'15 (Jerzy Jachnik, Andrzej Kobylarz, Piotr Liroy-Marzec i Paweł Skutecki).

Obecnego marszałka Sejmu postanowili wesprzeć też posłowie niezależni: Małgorzata Janowska, Jan Klawiter, Janusz Sanocki i Robert Winnicki. Ogółem wniosku PO nie poparło 241 posłów.

22 posłów Kukiz'15 wstrzymało się od głosu. Tę sama opcję podczas środowego głosowania wybrał poseł niezrzeszony Ryszard Galla. (PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 grudnia

Piątek, I Tydzień Adwentu
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora Kościoła albo wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
Oto nasz Pan przyjdzie z mocą
i oświeci oczy sług swoich.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Iz 29,17-24; Ps 27,1bcde.4.13-14; Mt 9,27-31
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter