„Podczas porannego posiedzenia zarządu Porozumienia za wyjściem z koalicji Zjednoczonej Prawicy było 40 osób, ale pięcioro było przeciw takiej decyzji" - powiedział w środę 11 lipca lider Porozumienia Jarosław Gowin.
Decyzją Zarządu Krajowego Porozumienie Jarosława Gowina opuszcza Zjednoczoną Prawicę. Parlamentarzyści Porozumienia odejdą z klubu PiS oraz utworzą Koło Parlamentarne Porozumienia Jarosława Gowina.
– napisał na twitterze zastępca rzecznika Porozumienia Jan Strzeżek.
Troje wiceministrów Porozumienia zrezygnowało z zajmowanych stanowisk.
Ze stanowiska wiceministra obrony narodowej zrezygnował Marcin Ociepa. Z kolei z resortu rozwoju, pracy i technologii odeszli Iwona Michałek i Andrzej Gut-Mostowy.
Wczoraj premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta o odwołanie wicepremiera, ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina.
Ze względu na słabe działania dotyczące ważnych i kluczowych ustaw dotyczących obniżenia podatków, premier Mateusz Morawiecki zwrócił się dzisiaj do prezydenta z wnioskiem o odwołanie wicepremiera Jarosława Gowina.
– poinformował rzecznik rządu Piotr Mueller.
Przypomniał, że w maju liderzy Zjednoczonej Prawicy podpisali wspólnie założenia programowe Polskiego Ładu.
Programu niezwykle ważnego dla wyjścia z kryzysu związanego z epidemią oraz dla wprowadzenia sprawiedliwej polityki społecznej, gospodarczej i podatkowej
– mówił rzecznik.
Piotr Mueller zaprosił do kontynuowania współpracy „tych wszystkich posłów, którzy chcą budować ten program, który jest zapisany w Polskim Ładzie, bez względu na barwy polityczne, ale przede wszystkim tych, którzy są w Zjednoczonej Prawicy”.
Rzecznik rządu poinformował, że Jarosław Gowin m.in. podważał założenia reformy podatkowej.
Ta reforma to obniżenie podatków dla 18 milionów obywateli w Polsce i gwarancja dla 90 procent podatników, że reforma będzie dla nich korzystna lub neutralna.
– powiedział Piotr Mueller.