18 czerwca
wtorek
Marka, Elzbiety
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Na przesłuchaniu

Ocena: 0
499

Donald Tusk 4 sierpnia zeznawał w warszawskiej prokuraturze w sprawie dotyczącej katastrofy smoleńskiej. Byłego premiera przesłuchiwano w charakterze świadka w sprawie niedopełnienia obowiązków w kwietniu 2010 r. przez funkcjonariuszy publicznych, w tym ówczesnych prokuratorów Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Zarzuca się im nieuczestniczenie w sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej na terenie Federacji Rosyjskiej, a także – wbrew obowiązującym przepisom kodeksu postępowania karnego – nieprzeprowadzenie tych sekcji bezpośrednio po przewiezieniu ciał ofiar do Polski. Śledczy chcieli się też dowiedzieć, czy były premier wiedział o współpracy, którą po katastrofie smoleńskiej podjęła Służba Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa. Prokuratorzy zamierzali też ustalić, czy ewentualne podjęcie współpracy było konsultowane z ówczesnym szefem MON. Pierwotnie przesłuchanie było wyznaczone na 15 marca. Zostało przesunięte na prośbę byłego premiera, bo termin kolidował z obowiązkami szefa Rady Europejskiej. 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarka tygodnika „Idziemy”, absolwentka ziołolecznictwa na SGGW i dziennikarstwa na UW, korespondentka Vatican News


irena.swierdzewska@idziemy.com.pl

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 czerwca

Wtorek, XI Tydzień zwykły
Dzień powszedni
Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali,
tak jak Ja was umiłowałem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 5, 43-48
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter