12 lipca
piątek
Jana, Brunona, Bonifacego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Na przesłuchaniu

Ocena: 0
519

Donald Tusk 4 sierpnia zeznawał w warszawskiej prokuraturze w sprawie dotyczącej katastrofy smoleńskiej. Byłego premiera przesłuchiwano w charakterze świadka w sprawie niedopełnienia obowiązków w kwietniu 2010 r. przez funkcjonariuszy publicznych, w tym ówczesnych prokuratorów Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Zarzuca się im nieuczestniczenie w sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej na terenie Federacji Rosyjskiej, a także – wbrew obowiązującym przepisom kodeksu postępowania karnego – nieprzeprowadzenie tych sekcji bezpośrednio po przewiezieniu ciał ofiar do Polski. Śledczy chcieli się też dowiedzieć, czy były premier wiedział o współpracy, którą po katastrofie smoleńskiej podjęła Służba Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa. Prokuratorzy zamierzali też ustalić, czy ewentualne podjęcie współpracy było konsultowane z ówczesnym szefem MON. Pierwotnie przesłuchanie było wyznaczone na 15 marca. Zostało przesunięte na prośbę byłego premiera, bo termin kolidował z obowiązkami szefa Rady Europejskiej. 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarka tygodnika „Idziemy”, absolwentka ziołolecznictwa na SGGW i dziennikarstwa na UW, korespondentka Vatican News


irena.swierdzewska@idziemy.com.pl

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 12 lipca

Piątek, XIV Tydzień zwykły
Gdy przyjdzie Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy
i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 10, 16-23
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter