1 marca
piątek
Antoniny, Radoslawa, Dawida
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Izrael: Zawieszenie porozumienia z ONZ ws. deportacji afrykańskich imigrantów

Ocena: 0
409

Premier Izraela Benjamin Netanjahu poinformował niespodziewanie w poniedziałek, że postanowił czasowo "zawiesić" porozumienie z ONZ w sprawie deportacji do kilku krajów zachodnich przebywających w Izraelu około 16 tys. afrykańskich migrantów, głównie z Sudanu i Erytrei.

fot. pixabay.com

Jako przyczynę Netanjahu podał konieczność przekonsultowania porozumienia z mieszkańcami południowych dzielnic Tel Awiwu, w których przebywa większość tych migrantów. Konsultacje mają zostać przeprowadzone we wtorek.

Część mieszkańców tych dzielnic wyrażała niezadowolenie z faktu, iż tysiące Sudańczyków i Erytrejczyków otrzymało pozwolenie do przebywania w Izraelu. Zaczęto głośno krytykować rząd, w tym także premiera.

Media przypominają że w ub. roku Netanjahu obiecał przywrócenie południowych dzielnic Tel Awiwu, zamieszkałych dotychczas głównie przez pracującą klasę średnią, "obywatelom Izraela".

– Słucham głosów krytycznych i po spotkaniu z przedstawicielami jutro rano ponownie zbadam to porozumienie – powiedział Netanjahu.

Zawieszenie porozumienia przyjęto z zaskoczeniem bowiem zaledwie kilka godzin wcześniej Netanjahu ogłosił uroczyście jego zawarcie. Wymienił przy tym kilka krajów zachodnich (Kanadę, Włochy i Niemcy), które miałyby przyjąć migrantów. Reuter zaznacza jednak, że wydaje się, iż nie wszystkie z tych krajów zostały poinformowane o porozumieniu.

Wcześniej władze izraelskie zamierzały deportować migrantów z powrotem do Afryki, a konkretnie do Rwandy i Ugandy, z którymi – według Associated Press – rząd Izraela dyskretnie porozumiał się w tej sprawie.

Pierwotny plan przewidywał, że nielegalni przybysze, którzy nie zgodzą się na wyjazd, mimo że rząd Izraela gwarantuje im wypłatę pewnej sumy pieniędzy i darmowy bilet lotniczy, zostaną umieszczeni w miejscach odosobnienia na czas nieokreślony.(PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 1 marca

Piątek, II Tydzień Wielkiego Postu
Pierwszy Piątek Miesiąca
Tak Bóg umiłował świat, że dał swojego Syna Jednorodzonego;
każdy, kto w Niego wierzy, ma życie wieczne.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 21, 33-43. 45-46
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo
Koronka ku czci Siedmiu Boleści Matki Bożej

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter