30 września
środa
Wery, Honoriusza, Hieronima
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papczynski.pl - nowa strona o św. Stanisławie i sanktuarium w Górze Kalwarii

Ocena: 0
2355

Powstała nowa strona internetowa o św. Stanisławie Papczyńskim oraz jego pierwszym sanktuarium, które w niedzielę zostanie uroczyście ogłoszone w Górze Kalwarii.

fot. Irena Świerdzewska/Idziemy

Pod adresem papczynski.pl internauci dowiedzą się nie tylko kim był założyciel księży marianów, ale też dlaczego patronuje m.in. rodzicom oczekującym potomstwa oraz dzieciom mającym problemy w nauce.

Św. Stanisław Papczyński był jedną z najwybitniejszych postaci XVII wieku w Polsce. Nazywany jest prorokiem Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej, ojcem ubogich i orędownikiem zmarłych. Zasłynął także jako założyciel Zgromadzenia Księży Marianów – pierwszego męskiego zakonu założonego przez Polaka na ziemiach polskich.

Nowa strona internetowa na różne sposoby przybliża jego postać. W dziale „Święty Ojciec” internauci znajdą obszerne informacje o tym kim był „biały zakonnik” i kim jest dla współcześnie żyjących, zainteresowanych jego duchowością. Zainteresowani tym, w jakich dziedzinach życia św. Stanisław może być mocnym orędownikiem, już teraz chętnie odwiedzają dział „O cudach i łaskach”.

Obecnie internauci chętnie korzystają za pośrednictwem strony z nowenny do św. Stanisława – jego liturgiczne wspomnienie przypada w piątek18 maja. Zainteresowaniem cieszą się też formularze za pomocą, których można zgłaszać swoje intencje do nowenny i Mszy świętej, odprawianej codziennie przy grobie tego patrona.

Strona papczynski.pl choć związana bezpośrednio z osobą świętego, w zamyśle księży marianów ma być docelowo również stroną sanktuarium, które dekretem kard. Kazimierza Nycza zostanie ustanowione w kościele w Górze Kalwarii na Mariankach, gdzie znajduje się grób św. Stanisława Papczyńskiego. W dziale „Tydzień w sanktuarium” odwiedzający stronę znajdą wszelkie potrzebne informacje dla pielgrzymów, tygodniowy plan nabożeństw a także informacje o Muzeum o. Stanisława Papczyńskiego. Ci, którzy planują przyjechać do Góry Kalwarii mogą wcześniej skorzystać z zamieszczonego na stronie przewodnika po sanktuarium.

Dużym zainteresowaniem internautów cieszą się też różne modlitwy charakterystyczne dla duchowości św. Stanisława Papczyńskiego oraz za jego wstawiennictwem. W dziale „Modlitewnik” znalazły się m.in. modlitwa o dar potomstwa, modlitwa za rodziny a także liczne modlitwy za zmarłych.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 30 września

Środa, XXVI Tydzień zwykły
+ Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
«Pójdź za Mną»
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Hi 9,1-12.14-16; Ps 88,10b-15; Łk 9,57-62
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)


- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter