15 sierpnia
sobota
Napoleona, Stelii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Energia, goście, aktualności

Ocena: 4.33333
2327

– Obiecujemy, że temperatura będzie wysoka. Będzie dużo energii, znakomici goście, aktualne informacje – mówi ks. Mariusz Wedziuk, dyrektor programowy Radia Warszawa

fot. Waldemar Kompala

Z ks. Mariuszem Wedziukiem, dyrektorem programowym Radia Warszawa, rozmawia Monika Odrobińska

 

Co usłyszymy w Radiu Warszawa od godziny siódmej do dziewiątej?

Już w pytaniu zawarła pani odpowiedź – w tym czasie od 2 października emitujemy cykl porannych audycji zatytułowany „Siódma-Dziewiąta”. Zaczynamy kartką z kalendarza, przybliżamy postać patrona dnia. O godz. 7.15 rozmawiamy z pierwszym gościem, wtedy poranek się rozpędza: omawiamy wydarzenia dnia poprzedniego. Potem przegląd prasy i po godz. 8.40 „Dobre słowo” – św. Jan Paweł II lub kard. Wyszyński, i znów rozmowa – z ekspertem czy korespondentem na temat dnia. Będą rozmowy z politykami, społecznikami, publicystami – wszystko w duchu wartości chrześcijańskich. O pełnej godzinie czas na serwis informacyjny, a po nim, o godz. 8.15, główny gość poranka. Potem komentarz nieformalny: rozmowa z blogerem czy autorem wpisu na Twitterze. A tuż przed godz. 9 lżejsze tematy: kultura, sport, life style.

 

W tworzenie programu weszło pięć stacji radiowych. Jakie to daje możliwości?

W audycję zaangażowane są: Radio Nadzieja w Łomży, Radio Warszawa, Katolickie Radio Zamość, Radio Głos w Pelplinie i Radio Fiat w Częstochowie – zrzeszone w Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich. Codziennie przedstawiamy „Obrazek z Polski”, czyli materiał reporterski z rozgłośni nadających poranek. Dzięki temu mogą one zaprezentować wydarzenia lokalne, a słuchacze usłyszą o inicjatywach, o których cicho w większych mediach.

Program zainicjowało Radio Nadzieja i Radio Warszawa. W Forum jest 13 innych rozgłośni. Przyglądają się temu, co robimy, i może kiedyś do nas dołączą. To szansa dla mniejszych radiostacji – na ściślejszą integrację i poszerzenie grona słuchaczy, a także na ciekawe wypełnienie ramówki. Ta audycja to nie tylko wsparcie dla mniejszych stacji, ale też owoc współpracy między nami od 2013 r., od kiedy wymieniamy się informacjami i audycjami.

 

Co jest atutem programu „Siódma-Dziewiąta”?

Obiecujemy, że temperatura będzie wysoka. Będzie dużo energii, znakomici goście, aktualne informacje. Skoncentrujemy się wokół spraw najważniejszych: Kościoła, rodziny, obrony życia, pozapartyjnego patriotyzmu, spraw ważnych społecznie i polityki, bo od niej nie da się uciec. W poniedziałki zaprasza Agnieszka Borowska, we wtorki Piotr Otrębski, w środy Anna Skiepko, w czwartki Jarosław Wydra, a w piątki Marcin Fijołek.

Zachęcamy też do odwiedzania naszej strony, gdzie można wysłuchać wszystkich rozmów poranka. Mamy profile na Facebooku i Twitterze. Pierwszego poranka zyskaliśmy 89 obserwujących na Twitterze. Zapraszamy kolejnych!

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka polonistyki i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, mężatka, matka dwóch córek. W "Idziemy" opublikowała kilkaset reportaży i wywiadów.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 15 sierpnia

Sobota, XIX Tydzień zwykły
+ Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
Stoi Królowa po Twojej prawicy.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ap 11,19; 12,1.3-6.10; Ps 45, 7 i 10-12. 14-15;1 Kor 15,20-26; Łk 1,39-56
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Transmisje obchodów stulecia Bitwy Warszawskiej w Radiu Warszawa

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter