30 maja
czwartek
Ferdynanda, Karola, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Gala i laureaci NNW

Ocena: 0
307

Podczas Gali Zamknięcia Festiwalu Filmowego NNW wręczono nagrody. 

Fot. mat. pras.

Platynowy Opornik otrzymał Jerzy Kalina – scenograf i plastyk, twórca projektów witraży i pomników (m.in. Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej na Placu Piłsudskiego czy nagrobka ks. Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu, kaplic w Pałacu Prezydenckim i pałacu Belwederskim), także autor oprawy papieskich mszy podczas pielgrzymek Jana Pawła II do Polski. 

Nagroda Źródło – za inspirowanie twórców filmowych życiem i działalnością ? odebrał Jerzy Majcherczyk – polski podróżnik, odkrywca m.in. kanionu Colca w Peru, propagator polskiej kultury na świecie. Medalem Gloria Artis od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego uhonorowany został twórca festiwalu Arkadiusz Gołębiewski. 

Nagrodę główną w konkursie filmów fabularnych zdobył obraz „Nahschuss/Ostatnia egzekucja” w reż. Franziski Stunkel (Niemcy). W konkursie reportaży radiowych nagrodę główną otrzymał Maciej Jastrzębski za reportaż „Za prawdę o Katyniu odebrano mu wszystko”. Nagroda publiczności powędrowała do filmu „Prorok” w reż. Michała Kondrata.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka polonistyki i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, mężatka, matka dwóch córek. W "Idziemy" opublikowała kilkaset reportaży i wywiadów.

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 30 maja

Czwartek, VIII Tydzień wielkanocny
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba.
Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 14, 12-16. 22-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter