13 kwietnia
sobota
Przemyslawa, Hermenegildy, Marcina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wydawnictwa ważne w ewangelizacji

Ocena: 0
1146

– Edytorska aktywność wydawnictw katolickich stanowi ważny element ewangelicznej posługi – podkreślił kard. Gerhard Ludwig Müller w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana na warszawskiej Pradze.

2016-04-10 15:36
mag / Warszawa (KAI), mz
fot. Irena Świerdzewska/Idziemy

Prefekt Kongregacji Nauki Wiary przewodniczył uroczystej Mszy świętej na zakończenie XXII Targów Wydawców Katolickich. W czasie liturgii, którą koncelebrowali wraz z nim abp Henryk Hoser SAC i abp Wacław Depo, modlono się w intencji wydawców i pracowników mediów.

W homilii kard. Müller nawiązał do 1050. rocznicy chrztu Polski oraz Światowych Dni Młodzieży. Podkreślił, że wydarzenia te stanowią szczególną okazję do głębszego odkrycia przez naród polski chrześcijańskiej tożsamości.

– ŚDM, które zgromadzą miliony ludzi rozmiłowanych w Ewangelii, staną się okazją, by na nowo w sposób osobisty odpowiedzieć Chrystusowi: "Panie, Ty wszystko wiesz. Ty wiesz, że Cię kocham" – powiedział hierarcha. Dodał, że jest to również unikalna okazja, by dogłębnie zasłuchać się w Boże Słowo i podjąć misję głoszenia Ewangelicznego orędzia, które znajdzie swój konkretny wyraz w świadectwie.

Podkreślił, że świadectwo jest wyrazem odpowiedzi na Boże powołanie. – Tym, który budzi w sercu wewnętrzną potrzebę świadczenia o Chrystusie i odważnego głoszenia Dobrej Nowiny, by inni przylgnęli do Pana, jest Duch Święty. Stąd, ten kto daje świadectwo, nie lęka się przeciwności czy zdecydowanej wrogości, bowiem opiera się nie na swojej mocy, lecz na doświadczeniu mocy Ducha Świętego – zauważył kaznodzieja.

Powiedział, że jednym z przejawów tego świadectwa jest różnorodna aktywność edytorska, jaką podejmują wydawnictwa katolickie. – Jest to ważny element posługi ewangelicznej, za którą jesteśmy wam wdzięczni – podkreślił kard. Muller.

Zapewniając o swojej modlitwie za nasz naród zachęcił Polaków, by na nowo otworzyli swojej serca na pytanie Chrystusa o prawdziwą miłość do Niego. – Byście potrafili na nowo zaświadczyć, iż jesteście dziedzicami tego wzniosłego powołania i misji, które stały się udziałem Polskiego narodu poprzez chrzest, i które potrzebują dziś wiarygodnego świadectwa nas wszystkich – powiedział duchowny.

Na zakończenie liturgii abp Wacław Depo podziękował organizatorom i uczestnikom XXII Targów Wydawców Katolickich, które – jak stwierdził – stanowią ważny czynnik budowania kultury duchowej narodu. – Tym, co istotne, jest nie tylko siła historii, która się tam dzieje, ale przede wszystkim siła duchowych spotkań, które się tam dokonują – powiedział przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 13 kwietnia

Sobota, II Tydzień wielkanocny
Zmartwychwstał Chrystus, który wszystko stworzył
i zlitował się nad ludźmi.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 16-21
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter