15 sierpnia
poniedziałek
Napoleona, Stelii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Sąd uniewinnił psycholożkę ukaraną za prowadzenie terapii dla osób homoseksualnych

Ocena: 4.76667
470

Hiszpański sąd uniewinnił katolicką psycholożkę Elenę Lorenzo, ukaraną w 2019 roku przez władze wspólnoty autonomicznej Madrytu kwotą 20 tys. euro za prowadzenie terapii dla osób homoseksualnych.

Fot. pixabay.com/CCO

Hiszpanka prowadząca szkolenia z zakresu seksualności zapłaciła karę w 2020 roku dzięki ofiarności darczyńców, zarówno osób indywidualnych jak i organizacji społecznych, m.in. katolickich.

W swoim orzeczeniu Wyższy Sąd Wspólnoty Autonomicznej Madrytu (TSJM) anulował sankcję, wskazując, że Elena Lorenzo nie złamała prawa. Sąd wskazał też na szereg niezgodnych z przepisami działań władz regionu Madrytu, które skutkowały nałożeniem kary na psycholożkę.

Hiszpańskie Stowarzyszenie Adwokatów Chrześcijańskich, reprezentujące przed sądem Elenę Lorenzo, stwierdziło w komunikacie po werdykcie, że ich klientka została ukarana w 2019 roku, „gdyż była przez kilka lat prześladowana przez część lobby LGTBI (…), w tym w szczególności przez byłego wicepremiera regionu Ignacio Aguado”.

Pomimo skazania w 2019 roku Lorenzo wielokrotnie podkreślała w rozmowach z mediami, że nie boi się konsekwencji tzw. prawa chroniącego przed LGBTofobią, obowiązującego w regionie Madrytu. Zapowiedziała, że zamierza w dalszym ciągu prowadzić terapię dla osób pragnących porzucić skłonności homoseksualne.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 15 sierpnia

Poniedziałek, XX Tydzień zwykły – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
Córa królewska wchodzi pełna chwały, *
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 1, 39-56
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzePOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter