14 lipca
wtorek
Ulryka, Bonawentury, Kamila
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jubileusz Miłosierdzia w Areszcie Śledczym

Ocena: 0
1320

Kard. Kazimierz Nycz zainauguruje Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia w Areszcie Śledczym na warszawskim Służewcu.

2015-12-07 13:56
ACI, tk (KAI)/ Warszawa, mz

Metropolita warszawski odprawi dla osadzonych nabożeństwo 8 grudnia o godz. 14:30, w tym samym dniu, w którym papież Franciszek zainauguruje Jubileusz Miłosierdzia w Bazylice św. Piotra w Rzymie. Jeszcze w grudniu kard. Nycz odwiedzi też jeden z warszawskich szpitali, by tam zainaugurować Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia.

Z inicjatywy ks. kapelana Jarosława Januszewskiego, w Areszcie Śledczym na Służewcu w ramach Jubileuszu Miłosierdzia odbywać się będą cykliczne spotkania pt. „Byłem w więzieniu… Przyszliście do Mnie”. Pierwsze odbędzie się 8 grudnia, a gościem będzie dziennikarz i publicysta Rafał Porzeziński.

Ogłaszając Rok Miłosierdzia, papież Franciszek szczególną uwagę poświęcił osobom chorym i więźniom, czyli tym, którzy nie będą mieli możliwości dotrzeć do kościołów jubileuszowych, by tam przechodząc przez Drzwi Święte – Bramę Miłosierdzia uzyskać odpust, wskazujący, iż Boże przebaczenie grzechów nie zna granic.

Więźniowie będą mogli uzyskać odpust związany z Jubileuszem Miłosierdzia "kiedy będą przechodzili przez drzwi swojej celi, kierując myśli i modlitwę do Ojca". "Niech za każdym razem ten gest oznacza dla nich przejście przez Drzwi Święte, ponieważ miłosierdzie Boże, które potrafi przemienić serca, jest również w stanie przeobrazić kraty w doświadczenie wolności" – napisał papież Franciszek.

"Myślę też o więźniach, którzy doświadczają ograniczenia wolności. Jubileusz zawsze stanowił okazję do wielkiej amnestii, obejmującej bardzo wiele osób, które choć zasługują na karę, uświadomiły sobie jednak, że to, co uczyniły, było niesprawiedliwe, i szczerze pragną na nowo włączyć się w życie społeczeństwa, wnosząc w nie swój uczciwy wkład" – czytamy w bulli „Misericordiae vultus”.

Archidiecezja warszawska zainauguruje Jubileusz Miłosierdzia w uroczysty sposób w niedzielę 13 grudnia o godz. 11.00 Mszą świętą pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza. Wymownym znakiem będzie otwarcie Drzwi Świętych stołecznej archikatedry św. Jana Chrzciciela.

Mottem Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia są słowa „Miłosierni jak Ojciec”, zaczerpnięte z Ewangelii według św. Łukasza.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 14 lipca

Wtorek, XV Tydzień zwykły Rok A, II
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Kamila de Lellis, prezbitera albo wspomnienie św. Henryka
Nie zatwardzajcie dzisiaj serc waszych, lecz słuchajcie głosu Pańskiego.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 7,1-9; Ps 48,2-8; Mt 11,20-24
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter