4 czerwca
niedziela
Kwiryny, Franciszka
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bp Kamiński dziękuje służbie zdrowia i tym, którzy ją wspierają

Ocena: 0
687

Przewodniczący Zespołu KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia wystosował - w sytuacji walki z koronawirusem w Polsce - specjalne pismo, w którym wszystkich pracowaników służby zdrowia nazywa "bohaterami, zasługującymi na najwyższe laury" i dziekuje za wszelkie inicjatywy to środowisko wspierajace.

Fot. episkopat.pl

Bp Romuald Kaminski podkreślił z wdziecznością, że - wobec rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19 - lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, diagności laboratoryjni, farmaceuci, kapelani i wolontariusze "z narażeniem życia i bezpieczeństwa swojego i swoich najbliższych troszczą się i opiekują, niosą pomoc i wsparcie".

Zwrócił również uwagę na wsparcie duchowe, na które wszyscy pracownicy placówek medycznych i im pokrewnych mogą w Polsce liczyć. Wśród form wsparcia Przewodniczący Zespołu KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia wymienił m.in. pallotyńską akcję modlitewną „Wasze imiona zapisane są w niebie”, franciszkańską „Adoptuj medyka” czy inicjatywę Krajowego Duszpasterstwa Służby Zdrowia, Polskiego Towarzystwa Opieki Duchowej w Medycynie oraz Apostolstwa Chorych „Zaadoptuj medyka i chorego”.

Bardzo dziękuję za ich podjęcie. Proszę Chrystusa Najlepszego Lekarza o ich obfite i błogosławione owoce; Matce Bożej z Lourdes zawierzam ich realizację

– napisał bp Romuald Kamiński.

PEŁNA TREŚĆ PISMA