28 czerwca
wtorek
Leona, Ireneusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Archidiecezja Warszawska: wielkopostnie - o pokój i za Ukrainę

Ocena: 0
332

W Środę Popielcową 2 marca o godz. 20.00 w Świątyni Opatrzności Bożej kard. Kazimierz Nycz odprawi Mszę św. “O pokój i za Ukrainę”

Msza św. w Świątyni Opatrzności Bożej zostanie odprawiona w językach polskim i ukraińskim. Po ukraińsku zostanie odczytane jedno z czytań mszalnych oraz części modlitwy eucharystycznej wypowiadanej przez koncelebransów.

Do wspólnej modlitwy i wyrażenia solidarności z Ukrainą kard. Nycz zaprosił wszystkich wiernych, zarówno Polaków i Ukraińców mieszkających i pracujących w stołecznej metropolii, jak również wszystkich obcokrajowców.

Zaproszone zostały m.in. wspólnoty grekokatolickie z Warszawy, Piaseczna, Grójca, jak również środowisko skupione wokół Studium Chrześcijańskiego Wschodu działającego przy klasztorze dominikanów na Służewie.

Środa Popielcowa rozpoczyna w Kościele katolickim okres Wielkiego Postu dlatego podczas Mszy świętej będzie miał miejsce obrzęd posypania głów popiołem na znak pokuty. Papież Franciszek zaapelował, aby tegoroczna Środa Popielcowa była dniem pokuty w intencji pokoju.

Msza święta w Świątyni Opatrzności Bożej, która jest pierwszym z Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych, zainauguruje także ósmą edycję tej wielkopostnej praktyki w Warszawie. Wierni gromadzący się w Wielkim Poście w kościołach stacyjnych będą szczególnie modlić się za Ukrainę.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 czerwca

Wtorek, XIII Tydzień zwykły - wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
Prowadź mnie, Panie, w swej sprawiedliwości
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 8, 23-27
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzePOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter