4 lutego
sobota
Andrzeja, Weroniki, Joanny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Sanktuaria maryjne na całym świecie zjednoczyły się w modlitwie

Ocena: 4.8
454

Sanktuaria maryjne na całym świecie dołączyły do Papieża Franciszka w zawierzeniu ludzkości, a szczególnie Ukrainy i Rosji, Matce Bożej. Nabożeństwa pokutne połączone z aktem powierzenia Maryi obu krajów miały miejsce m.in. w Fatimie, Lourdes, Luján, Budżumburze, Pompejach i Loreto.

fot. www.vaticannews.va

W katedrze Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Moskwie akt oddania przeżywany był przez lokalną wspólnotę katolików ze szczególnym wzruszeniem. Łez nie zabrakło także wśród wiernych zgromadzonych w ukraińskim sanktuarium w Zarwanicy, popularnym miejscu pielgrzymkowym grekokatolików, gdzie błagano przede wszystkim o zakończenie wojny i ocalenie ludności.

W katedrze w Chicago kard. Blase Cupich przewodniczył Mszy połączonej z aktem oddania ludzkości Matce Bożej. Z kolei podczas Mszy w maryjnym sanktuarium w Aparecidzie przewodniczący Rady Episkopatów Ameryki Łacińskiej (CELAM) modlił się o zakończenie – jak się wyraził – krwawej wojny, która doprowadziła do śmierci tysięcy ludzi. Podobne uroczystości miały miejsce także w Paragwaju, w sanktuarium poświęconym Dziewicy z Caacupé, w sanktuarium patronki Kolumbii oraz na Kostaryce w bazylice Matki Bożej Anielskiej w Cartago.

Do Papieża Franciszka przyłączyły się także Kościoły katolickie Bliskiego Wschodu. W Bejrucie o zakończenie wojny modlił się syryjski patriarcha Antiochii Ignacy Józef III, a w Bagdadzie kard. Louis Raphael Sako, patriarcha Kościoła chaldejskiego. Modlitwy zanoszone były także w Azji, m.in. w uzbeckiej Samarkandzie, gdzie szczególnie podkreślano przesłanie Maryi z Fatimy, która zapowiedziała, że jej serce zwycięży. Zawierzenie miało miejsce również w Afryce oraz Australii, gdzie biskupi po raz kolejny zaapelowali o zakończenie wojny i położenie kresu „straszliwej przemocy i zniszczeniu”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 lutego

Sobota, IV tydzień zwykły
Moje owce słuchają mego głosu,
Ja znam je, a one idą za Mną.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 6, 30-34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter