20 lutego
środa
Leona, Ludomira, Zenobiusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zakopane: kard. Nycz kibicował skoczkom pod Wielką Krokwią

Ocena: 0
185

Wśród kibiców pod Wielką Krokwią byli hierarchowie kościelni: metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz oraz bp pomocniczy archidiecezji warszawskiej, Rafał Markowski.

fot. PAP/Grzegorz Momot

– Zawsze wybieram się do Zakopanego w dniach, w których odbywa się konkurs Pucharu Świata w Skokach Narciarskich. Jak zawsze świetna atmosfera, a to że nie zawsze udaje się wygrywać polskim orłom to już sprawa drugorzędna – mówił kard. Nycz. Pod Wielką Krokwią wśród kibiców był także biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej Rafał Markowski. 

Polskim zawodnikom kibicował również prezydent RP Andrzej Duda. – Nie zawsze wszystko nam wychodzi, tak jakbyśmy chcieli. Wierzę w to, że nasi skoczkowie świetnie sobie poradzą na zbliżającej się olimpiadzie, która jest przed nami. Polska reprezentacja w skokach narciarskich jest przecież w świetnej formie – podkreślał prezydent Andrzej Duda. 

– Nie wyobrażam sobie, żeby mnie tutaj zabrakło. Przychodziłam tutaj od wielu już lat, także w roli lekarza w ramach opieki medycznej. Modliłam się też, aby nikomu nic się nie stało – mówiła z kolei Lucyna Galica-Jurecka, znana lekarka z Zakopanego. 

Na trybunach zasiedli też przedstawiciele rządu, parlamentarzyści, władze samorządowe, kapłani z Podhala, m.in. ks. proboszcz Jan Karlak, proboszcz papieskiej parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu. 

W konkursie indywidualnym Pucharu Świata w Skokach Narciarskich w Zakopanem to Stefan Hula z polskich zawodników uzyskał najlepszy wynik, był czwarty. Osiągnął w ten sposób najlepszy wynik w karierze. Wygrał Anze Semenic ze słowacji. Nasz lider nie przeszedł do drugiej serii, ostatecznie zajął 38. miejsce. Dzień wcześniej, czyli w sobotę 27 stycznia, odbył się konkurs drużynowy, w którym Polacy zajęli I miejsce. Wystąpili w składzie: Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -