°/° °/° °/°

Bieg Niepodległości

Ocena: 0
714

Ponad 12 tys. osób wybiegło w stolicy 11 listopada na trasę 28. Biegu Niepodległości.

Zawodnicy wystartowali o godz. 11:11. Mieli do pokonania 10 km trasy, która wiodła ulicami centrum Warszawy. Zwyciężyli Maciej Badurek (30’31”) oraz Anna Łapińska (36’19”).

Rumunia bez szans

Reprezentacja Polski pewnie pokonała drużynę Rumunii 3:0 w wyjazdowym spotkaniu w eliminacjach mistrzostw świata w Rosji. Po meczu w Bukareszcie Polska jest liderem grupy E. Gole dla biało-czerwonych strzelili Kamil Grosicki (11’) oraz Robert Lewandowski (82’ i 90’ – karny). I pomyśleć, że nasz kapitan mógł opuścić boisko już na początku drugiej połowy, kiedy został ogłuszony wybuchem petardy wrzuconej na murawę przez rumuńskich pseudokibiców. Lewandowski ma na swoim koncie już 42 bramki w występach reprezentacyjnych. Tym samym pobił wynik Kazimierza Deyny.

Mistrzowie u papieża

Franciszek przyjął na audiencji w Sali Klementyńskiej piłkarską reprezentację Niemiec. Papież spotkał się z zawodnikami, którzy dwa lata temu pokonali na Mundialu w Brazylii drużynę z ojczyzny Franciszka – Argentyny. Mistrzowie Świata odwiedzili Watykan dzień przed towarzyskim meczem z Włochami w Mediolanie.

Znowu Czeszki

Czeskie tenisistki po raz trzeci z rzędu wywalczyły Puchar Federacji. W finale Grupy Światowej pokonały w Strasburgu Francuzki 3:2. O tryumfie zadecydował pojedynek w grze podwójnej. W zwycięskiej ekipie wystąpiły Karolina Pliskova, Petra Kvitova i Barbora Strycova.

Wyścig na raty

W strugach deszczu rywalizowali kierowcy Formuły 1 o Grand Prix Brazylii. Zwyciężył Lewis Hamilton (Mercedes). Drugi był jego kolega z teamu Nico Rosberg. Trzecie miejsce zajął Max Verstappen (Red Bull). W związku z warunkami na torze Interlagos wyścig przerwano dwukrotnie, na 21. i 31. okrążeniu. Zmagań nie ukończyło aż sześciu kierowców.

Sylwia Gawrysiak

Idziemy nr 47 (581), 20 listopada 2016 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 kwietnia

Środa, IV Tydzień wielkanocny
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 12, 44-50
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)