28 listopada
sobota
Leslawa, Zdzislawa, Stefana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Szkoła życia

Ocena: 0
606

Osiem statuetek „Skrzydła Anioła” rozdano 5 grudnia podczas uroczystej Gali Wolontariatu na stołecznej Pradze. W ten sposób z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej uhonorowała swoich współpracowników.

fot. Caritas DW-P

– Wasze oddanie w służbie najbardziej potrzebującym jest dla nas świadectwem Bożej obecności w tym świecie – powiedział ordynariusz warszawsko-praski abp Henryk Hoser SAC, wyrażając wdzięczność wolontariuszom. Nazwał jednostki Caritas szkołą życia, która uczy prawdziwego człowieczeństwa. Podkreślił, że jedynie poprzez dar z samego siebie człowiek dojrzewa do pełni człowieczeństwa. Zwrócił również uwagę na wychowawczą rolę Szkolnych Kół Caritas.

W kategorii Parafialny Zespół Caritas statuetkę otrzymał zespół z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mińsku Mazowieckim. Spośród Szkolnych Kół Caritas nagrodę główną otrzymali wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Otwocku. Zbierają oni pieniądze na Alfonsinę z Rwandy, organizują paczki świąteczne, kawiarenki oraz przedstawienia, które wystawiają w miejscowym domu opieki.

Dyrektor warszawsko-praskiej Caritas ks. Kamil Chojnacki przyznał w tym roku również dwie nagrody specjalne. Statuetki otrzymały Czesława Kmieć, a także Stanisława Karczmarczyk z parafii św. Ojca Pio w Warszawie, która wyznała, że pomagając od ponad 10 lat innym spłaca dług wdzięczności wobec Boga za wszelkie dobro, jakie w życiu otrzymała. Za całokształt działalności został w tym roku uhonorowany wieloletni dyrektor diecezjalnej Caritas ks. Krzysztof Ukleja.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 listopada

Sobota, XXXIV Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę
Bo Pan jest Bogiem wielkim.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ap 22,1-7;Ps 95,1-7c; Łk 21,34-36
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter