Środowiska LGBTQ opanowują szkoły. Dlaczego przy aprobacie i za dotacje z MEN i Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej?
Ogólnopolska „Kampania 16 dni przeciwko przemocy ze względu na płeć” zakończyła się 10 grudnia. Licealiści i gimnazjaliści mogli obejrzeć między innymi film „Fucking Amal”. To opowieść o nastoletniej Agnes, która zakochuje się w koleżance z klasy. Film „w bezpretensjonalny, niemalże paradokumentalny sposób ukazuje narodziny miłości” – rekomendują organizatorzy akcji. Druga filmowa propozycja, „Gdyby ściany mogły mówić II”, pokazuje dwie starające się o dziecko lesbijki. Ze strony internetowej organizatora akcji wynika, że jednym ze sponsorów i „operatorów” było Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Pieniądze w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich zadysponował na ten cel w 2015 r. rząd Platformy Obywatelskiej.
„16 dni akcji przeciw przemocy ze względu na Płeć” to sączenie tzw. polityki antydyskryminacyjnej, wmontowane w międzynarodową kampanię organizowaną już po raz 25. przez Center for Women’s Global Leadership. W tym roku pod hasłem: „Od pokoju w domu do pokoju na świecie: zadbajmy o bezpieczną edukację dla wszystkich!”. W Polsce akcję wspierała m.in. znana z prowadzenia edukacji seksualnej Fundacja Ponton. Za wprowadzanie projektu odpowiada Fundacja Autonomia. To nie pierwszy wspólny projekt tej Fundacji i MEN. Od lipca 2015 r., czyli czasów Joanny Kluzik-Rostkowskiej, realizowany jest projekt „Bezpieczna i Przyjazna Szkoła”.
Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym |