27 stycznia
piątek
Przybysława, Anieli, Jerzego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Tato - bądź, prowadź, chroń!" - ulicami Radomia przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny

Ocena: 0
762

W niedzielę, 26 września, ulicami Radomia przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Wydarzeniu towarzyszyło hasło: „Tato - bądź, prowadź, chroń!". Jego uczestnicy manifestowali swoje przywiązanie do tradycyjnego modelu rodziny i wartości życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Fot. twitter/@ZbigniewKuzmiuk

Tradycyjne marsz rozpoczął się od Mszy świętej w kościele św. Jana Chrzciciela. Zakończył się na placu Corazziego.

Biskup Marek Solarczyk podziękował wszystkim za udział w pochodzie.

Moja ogromna wdzięczność i wielka radość, że jesteście. Obecność każdego z was jest wyjątkowym świętem życia. Kiedy jesteście tymi, którzy niosą piękno i odpowiedzialność rodzicielstwa - to jest niesamowite objawienie piękna i wagi życia.

- mówił ordynariusz diecezji radomskiej.

Wśród uczestników marszu był Kazimierz Przeszowski z Centrum Życia i Rodziny, który mówił o szczególnej roli ojca w rodzinie.

Chcieliśmy zwrócić uwagę w tym roku na jedną kluczową postać: jest nią ojciec. Sam mam być zaszczyt być mężem i ojcem czwórki dzieci i to najważniejsza z ról, jaką przyszło mi pełnić.

- powiedział Kazimierz Przeszowski.

W marszu wzięli udział także przedstawiciele władz miasta i instytucji miejskich, między innymi wiceprezydent Jerzy Zawodnik, a także Elwira Skoczek, dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej.

Cieszę się, że po raz kolejny mogę być z państwem. Wszyscy zgadzamy się, że życie jest wartością nadrzędną, ale żeby w sposób właściwy funkcjonowało, potrzebuje fundamentu, którym jest matka i ojciec.

- podkreślił wiceprezydent Zawodnik.

W radomskim marszu wziął udział także Marek Jurek z Prawicy Rzeczypospolitej, były marszałek sejmu. 

Ten marsz zasługuje na to, żeby w przyszłym roku być nie tylko radomskim, ale mazowieckim marszem życia i rodziny. Radom zasługuje, żeby być drugą stolicą życia na Mazowszu.

- powiedział Marek Jurek.

Marsz dla Życia i Rodziny poprzedził Tydzień Rodziny w Diecezji Radomskiej, który rozpoczął się 20 września. W piątek dla zatroskanych rodziców referat wygłosił Wiesław Gajewski. - Z pewnością warto rozmawiać o rodzinie i jej problemach, tak samo jak warto i trzeba rozmawiać o problemach nastolatków i problemach dorastania. Wielką sztuką jest umieć powiedzieć dziecku - przepraszam, tak jak fundamentem miłości do dziecka będzie miłość do męża i żony - mówił specjalista nauk o małżeństwie i rodzinie oraz profilaktyki zintegrowanej, prezes Fundacji Czyste Serca oraz redaktor portalu społecznościowego Przystań Czystych Serc.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 stycznia

Piątek, III tydzień zwykły
Powierz Panu swą drogę, *
zaufaj Mu, a On sam będzie działał.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 4, 26-34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter