7 lutego
wtorek
Ryszarda, Teodora, Romana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Morawiecki w Berlinie z nadzieją wobec zmian klimatycznych

Ocena: 0
388

Premier Morawiecki bierze udział w konferencji Petersberskiego Dialogu Klimatycznego, na której przedstawiciele ponad 30 krajów omawiają realizację porozumienia klimatycznego z Paryża i przygotowania do grudniowego szczytu klimatycznego ONZ (COP24) w Katowicach.

fot. PAP/Adam Guz

- Ufam, że w tym roku w Katowicach razem będziemy dokonywać zmian; porozumienie paryskie jest dowodem na to, że świat nauczył się myśleć w kategoriach kosztów alternatywnych, bardzo się z tego cieszę. Nie stać nas na lekceważenie zmian klimatycznych i polski zielony realizm to innowacyjność plus odpowiedzialność społeczna i gospodarcza. Taka będzie nasza propozycja dla Europy i dla świata - podkreślił szef polskiego rządu podczas wizyty.

Morawiecki podkreślał, że Polska wierzy w transport "bezemisyjny, transport elektroenergetyczny". Zapowiadał przetargi na zakup ponad 1000 autobusów elektrycznych - jak zaznaczył, to duża część polskiej floty autobusowej. Premier zaznaczył, że już w roku 2020 do ponad 40 polskich miast trafią w przeważającej liczbie autobusy elektryczne.

Premier wyraził przekonanie, że Europa może zmobilizować się, by sprostać globalnym wyzwaniom jak zmiana klimatu. - Będziemy wykazywać taką samą determinację przez nasze przewodnictwo na szczycie klimatycznym w Katowicach, aby rzeczywiście wdrożyć porozumienie poprzez przyjęcie przepisów, które zapewnią przejrzystość, pewność prawa i trwałość naszych zasad - zadeklarował.

Podczas wizyty premier Mateusz Morawiecki spotkał się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Na wspólnej konferencji prasowej premier Morawiecki podkreślił wówczas, że współpraca Polski i Niemiec jest niezbędna do zapewnienia dobrej współpracy w Europie. Z kolei kanclerz Niemiec zaznaczyła, że rząd niemiecki chce pielęgnować dobre stosunki sąsiedzkie, a jako pozytywny element wzajemnych relacji wskazała stosunki gospodarcze.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 7 lutego

Wtorek, IV tydzień zwykły
Sprawnie uchylacie Boże przykazanie,
aby swoją tradycję zachować.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 7, 1-13
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna przed świętem Matki Bożej z Lourdes cz.2

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter